blobid0.jpg
Foto: Shutterstock

Niamicid
Niamicid je vitamín skupiny B, konkrétně B3, a pokud ho kosmetický produkt obsahuje, znamená to, že by měl pomáhat s nedokonalostmi na pleti. Nyní máme na mysli nedokonalosti ve formě pupínků a různých forem akné. Dokáže likvidovat již vzniklé záněty, ale také jim předcházet. Působí tedy protizánětlivě, nevysušuje pleť, ale bojuje i proti vráskám. Zároveň pleť posiluje.

Peptidy
Zpozorněte, pokud máte zralou pleť, na které jsou vrásky. Peptidy jsou látky, které byste v produktech rozhodně měli hledat. Pomohou s omlazením a přechází stárnutí. Také dokáží redukovat pigmentové skvrny, jizvy a dokonce zajistí i hydrataci.

Squalane
Jedna z nejdůležitějších věcí, na kterou bychom se v péči o pleť měli všichni, bez rozdílu věku zaměřit, je hydratace. Nehledě na typ pleti nebo problému, který řešíme. Squalane pleť hydratuje, působí jako antioxidant a tím pokožku chrání před škodlivými vnějšími vlivy. Je také nekomedogenní, takže je vhodný i pro mladou anebo problematickou pleť.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Biia shop (@biia.shop)

Beta glucan
Naše pleť je převážně tvořena vodou a naším cílem je, aby voda ve vrstvách kůže zůstala ve stejném množství a nevysušovala se. S tím právě pomůže beta glucan, který se získává z hub a díky tomu, že hloubkově hydratuje, pomáhá tím i vyhladit vrásky a zjemnit pleť.

Ceramidy
Ceramidy jsou lipidové molekuly, které se přirozeně vyskytují v naší pokožce. Kožní bariéra je tvořena právě těmito molekulami. Bez ceramidů by pleť byla suchá a podrážděná. Zaměřte se na ně zejména v případě, že cítíte, že máte kožní bariéru narušenou.

Zdroj: Instagram @biia.shop, Notino, Kosmetika4u, Encyklopedie. Biooo, Koreankosmetika, Cerave