Ačkoliv žijeme v moderní době, ve světě počítačů, internetu a nejrůznějších vymožeností techniky, s urputnou pravidelností valná většina z nás každý měsíc poctivě vystojí dlouhatánskou frontu k okýnku na poště. Hodiny čekání, zvláště pak s rozjívenými dětičkami, se stávají noční můrou, a přitom je řešení nasnadě. A tím nemyslím, abyste bojkotovali platbu elektřiny, nájmu nebo vody.

 

Pojďte s námi zvážit, co je pro vás výhodnější.

 

1)     Pošta – když pomineme dlouhé fronty a hodiny stání v nich, tak není bez povšimnutí i suma, kterou na poště necháte. Máte-li k úhradě měsíčně v průměru pět až sedm složenek, vydáte ze své kapsy navíc ještě tak sto až stočtyřicet korun. Samozřejmě že to závisí na výši hrazené částky. Řešením by se mohlo jevit sdružené inkaso neboli SIPO. Zde sice také zaplatíte poště poplatek, nicméně o poznání menší, za celou složenku dáte osm korun. A můžete si v ní uhradit vše od nájmu, přes televizní poplatky, elektřinu a plyn až po předplatné časopisů.

 

 

2)      Přímá platba – to je asi řešení pro opravdové pochůzkáře. Nebude vás stát nic navíc, nicméně se musíte vypravit ke každému, kdo vám složenku doručil, a přímo u něj provést úhradu.

 

 

3)     Banka – jste-li vlastníky bankovního účtu, stačí vyplnit příkaz k úhradě a platbu poslat přímo ze svého účtu. Nemyslete si, že je to bez poplatků, nicméně s poplatky pošty nesrovnatelně nižší. Navíc si můžete na svém účtu zadat trvalý příkaz na opakující se platby a mít tak po starostech. A jelikož konkurenční boj je veliký, jdou banky ve svém úsilí mnohem dál. K dispozici totiž máte i internetovou banku, kde si můžete sami provádět platby nebo platit složenky. Za platbu sice také zaplatíte, ale většinou tak kolem tří korun v rámci banky a do jiné pak kolem pěti korun.

 

A snad jeden tip z vlastní zkušenosti, „nezlehčujte“ si práci tím, že dáte firmě, které máte platit, svolení k inkasu. Můžete být nemile překvapeni, když se vám z účtu odečte víc peněz, než mělo. Není problém je dostat zpátky, ale problém je ta doba, než se vám vrátí.

 

A  jak jste na tom vy a složenky?

 

Reklama