Nebojte, nejste jediné, které nemají času nazbyt. A právě z toho důvodu, mnoho fitness center a trenérů začalo tvořit tréninky, které budou časově méně náročné a s přehledem je stihnete ráno před prací, během polední pauzy nebo v čase, než musíte vyzvednout děti z kroužků. Mluvíme vám z duše? Tak v tom případě čtěte dál!
5a12d745cff49obrazek.png

30 aktivních minut

5a12d697469acobrazek.pngTřicet minut není mnoho, na to je potřeba myslet a dobře proto naplánovat, jak tento krátký čas strávíte. Ideálním řešením je kombinace kardia a posilování. To neznamená, že si stoupnete s činkami na běžecký pás a začnete dělat vše naráz. Nikdy nezapomínejte na zahřátí (alespoň 1 – 2 minuty), teprve poté můžete například začít na páse nebo rotopedu a střídat to vždy po pár minutách s posilovacími cviky jako jsou dřepy, sedy lehy, zvedání pánve, kliky apod. Všechny cviky by na sebe měly pěkně navazovat, abyste minimalizovaly čas příprav a přebíhání z místa na místo. Za půl hodiny jste schopné stihnout dvě kola a jednotlivé série by měly mít vždy zhruba 10 – 15 opakování.

Cvičební stroje
Pokud se vám přeci jen nechce sestavovat váš vlastní tréninkový plán, vyzkoušejte profi stroje jako je Power Plate, Vacushape nebo navštivte ženské posilovny Expresska nebo Contours. Tam toho za třicet minut stihnete až až!

45 aktivních minut

5a12d6ab3d164obrazek.pngPokud ve svém nabytém programu ukrojíte ještě o dalších 15 minut, věřte, že s celými 45 minutami si vyhrajete do sytosti! Buď můžete pokračovat ve fitku a navýšit cvičení ještě o jedno kolo; vyrazte do bazénu, kde si za takový čas dáte důkladně do těla nebo nazujte jednoduše tenisky a vyběhněte alespoň na 5 – 7 kilometrů. S úvodním zahřátím a závěrečným protažením je to akorát.

Mohlo by vás zajímat:

Reklama