Jsou muži, kteří jsou snad už od narození hypochondři, ale pak také ti, které nedostanete k doktorovi ani heverem. K těm se řadí i pan Potměšil z našeho příběhu.

chlap

Znáte ten vtip o mužské smrtelné nemoci na sedm písmen? Ano, rýmička. Jenže tento vtip je brán hodně s nadsázkou a týká se zejména mužů, hypochondrů.

Traduje se, že kdyby rodili muži, lidstvo by vymřelo. Jejich strach z nemocničních zařízení je o polovinu větší než u žen.
Na druhou stranu, k zahojení tržné rány jim postačí lopuchový list. To jsou asi ještě pozůstatky z válečných dob, kdy přežili. Vraťme se ale ze středověkých bitev a válečné vřavy do současnosti, k mužům dneška, kteří mají strach ze zubní vrtačky, z  injekční stříkačky, ale i z bílého nemocničního pláště.

K takovým mužům patří i pan Potměšil, a protože ho má jeho manželka ráda a záleží jí na něm, přirozeně se o něho také bojí.

Nepůjdu k doktorovi. Bojím se!

Pan Potměšil jde k doktorovi vždycky až na poslední chvíli. K zubaři jde, až už má zánět tak rozsáhlý, že mu musí dásně prořezávat a horní zuby nezachrání. Přitom kdyby šel hned, kolik bolesti by si ušetřil.

S vyvrtnutým kotníkem jde, až už nemůže téměř chodit, a když ho skolí opravdová chřipka, na kterou nezabírají ani tablety, veze ho paní Potměšilová téměř už ve čtyřicítkách. A co myslíte? Ze zdánlivě nevinné chřipky se nakonec vyklube oboustranný zápal plic.
„Nenechávej mě tu,“ prosí pan Potměšil svoji ženu na nemocničním pokoji.

Nejhorší situace však nastala, když se panu Potměšilovi zhruba před dvěma měsíci objevila na tříslech malá boule. Jeho paní by si toho ani nepovšimla, ale bylo jí divné, jak je manžel poslední dobou zaražený a že už se spolu ani dlouho nemilovali. Uhodila na něj, jestli má nějakou ženskou, a tak se jí přiznal, že ne, ale že má asi „raka“, a ukázal na stále se zvětšující bouli.

Paní Potměšilová se rozbrečela.
„Slib mi, že okamžitě půjdeš k doktorovi.“
„Nepůjdu, já se bojím.“

Nakonec ho tam násilím dokopala. Naštěstí šlo jen o tříselnou kýlu, ale bezesné noci a šílený pocit strachu o svého manžela by už nikdy zažít nechtěla.

Jenže to bude zřejmě zažívat opakovaně a navždy. Její manžel má totiž panickou hrůzu z doktorů. Je jako malý kluk, kterého musí odvést za ruku, až už doslova „hoří“.


Tématu Chlapi u doktora se budeme věnovat i příští týden ve středu, při denní editaci. Těšte se a pište!

Čtěte také:

Reklama