Alena Švarcová ve svém 22+3 týdnu těhotenství podnikla výlet na Slovensko do Belianské jeskyně. To si dala! Přítel byl rozmrzelý a jí také těch 800 schodů neudělalo nejlépe...

Tak jsme se úspěšně dostali do dalšího týdne, už jsem 22+3tt. Prcek mi dává víc a víc najevo, že je tady, někdy je to i nepříjemné, ale on se musí přece protáhnout a dostat tam, kam potřebuje. :-) Má již 430 g. Mně je dobře, jen se více zakulacuji a zadýchávám a zavázat si kaničky začíná být den ode dne větší problém.

Stále jsme na Slovensku a dcera mi moc chybí, 14 dní je pro mě moc dlouhá doba. Ona se má sice moc dobře, užívá si sluníčka a koupání a mamka jí nechybí, ale mně je smutno. Tak abych se zabavila, vymyslela jsem si úžasný výlet do Belianské jeskyně, jeskyně mám moc ráda, a tak i když přítel tyto prostory moc nemusí, rád se mnou šel. Ale to jsem nevěděla, do čeho jdu a co nás čeká.

Přijeli jsme na místo, zaparkovali a zjistili jsme, že prohlídky jsou každou celou hodinu, tak jsme měli 15 minut na to dojít k ní. Spousta času, ne? Ale vchod do jeskyně leží na severním svahu Kobylího vrchu, ve výšce 890 m n.m., ne jako u nás, tady jsme si museli dát ostrou chůzí 1,5 km do kopce, abychom to stihli, další hodinu už jsme odmítali čekat. Dorazili jsme k pokladně za minutu celá a pán se mě zeptal, odkud jste až šla, já jsem nebyla schopna ani mluvit, jak jsem byla zadýchaná, a k tomu jsem celou dobu po cestě slyšela, že tohle přece přítel nemá zapotřebí. :-) Další překvapení nás čekalo v jeskyni, teplota vzduchu v jeskyni kolísá mezi 5 - 5,8°C, vlhkost mezi 93 - 97 %, takže se nám moc dobře dýchalo na těch 800 schodech, ano, slyšíte dobře, pokračovali jsme ve šlapání nahoru a pak ke konci zase dolů. No měla jsem toho dost, ale co jsem si vybrala, to jsem měla, a musela jsem být zticha, protože přítel to moc nedával. Musím říct, že to ani za tu námahu moc nestálo, u nás máme hezčí jeskyně.

kopec

Další výlet  nás zavedl do Bardejova, který je zapsán do světového dědictví UNESCO. Bardejov je malým,  uceleným a dobře zachovaným příkladem opevněného středověkého města. Hlavním bohatstvím koupelí jsou  přírodní minerální vody. Deset pramenů  vyvěrá na poměrně malé ploše ve vnitřním koupelnovým území.

lazne

Bardejovská minerální voda je přírodní - léčivá, slabě až středně mineralizovaná, hydrogén uhličitanovo-chloridová, sodná, železitá uhličitá, studená, hypotonická, se zvýšeným obsahem kyseliny borité. My jsme do koupelí nešli,ale navštívili jsme tam Šarišské muzeum. Je to nejstarší skanzen na Slovensku. Musím říct, že tu chaloupky jsou krásné, každému přístupné, na vše si můžete sáhnout, no super. Lázně mi přijdou takové špinavé, ještě jsem v žádných lázních nebyla, tedy jen se podívat do Karlových Varů, ale měla jsem trochu jinou představu.

izba

A celkově, abych byla upřímná, se mi Slovensko nelíbí, tam jsou krásné jen Vysoké Tatry, jinak je všechno takové ušmudlané a dost drahé. :-( Tak příště zase radši jinam.

kostel

Alena

Čtěte další těhotenské týdeníčky Aleny Švarcové

Reklama