18. května vykročí do českých kin slovenská crazy komedie Cuky Luky Film. Slovenská komediální dvojice Cuky a Luky v podání Petry Polnišové a Zuzany Šebové je známá z krátkých skečů a TV show Kredenc, kde parodují určitou skupinu žen. Jejich humor trefně a vlastně inteligentně poukazuje na současné dění a v jejich stylizaci povrchních a hloupých paniček mnohdy balancuje na absolutním pokraji divácké empatie. Přesto mají jejich skeče velký úspěch, což jen dokazuje, že oslovují a získávají široký okruh fanoušků. Celovečerního příběhu se režijně ujal český režisér Karel Janák (Snowborďáci, Rafťáci, Dvanáct měsíčků…)

Cuky Luky Film, Premiéra 18.5.2017

Bývalá Miss Slovensko 2004, Luky (Zuzana Šebová), v mnohém připomíná současné celebritky, které se i po uplynutí svých pěti minut slávy drží v záři reflektorů. Jejím protějškem je Cuky (Petra Polnišová) - neúspěšná blogerka závislá na „lajcích” a fanoušcích. Povrchní showbyznys odsuzuje, ale zároveň udělá cokoliv, aby se alespoň na chvíli stala jeho součástí.

cuky luky

Cuky a Luky jsou sice filmovou dvojicí, ale zároveň představují archetypy, které je možné vidět všude na Slovensku, v Čechách i ve světě. Cuky Luky Film si dělá legraci z celebritní smetánky, bulváru, komerce a v neposlední řadě také sám ze sebe. Divákům přinese originální, vtipný a funkční příběh vzniku snad nejznámějšího slovenského přátelství na pozadí absurdní snahy vyrobit z „běžné ženy” celebritu a zároveň představí Česku i Slovensku fenomén ženské komické dvojice. Ta je divákům známá například díky dvojicím Tina Fey & Amy Poehler či Abbi Jacobson & Ilana Glazer a je unikátní nejen na Slovensku, ale i v rámci světové komediální scény.  

film

  • Petra Polnišová vystudovala loutkové herectví na VŠMU v Bratislavě. Dva roky působila v divadle Teatro Laboratorio Mangiafuoco v Miláně. Na Slovensku se stala členkou divadel GUnaGU v Bratislavě, L+S, Nová scéna a Aréna.

V televizi účinkovala v zábavném pořadu S.O.S., kde byla i scénáristkou a dramaturgyní. V roce 2007 si zahrála ve filmu Muzika, kde ztvárnila Miladu Bučičovou. Za tuto roli byla nominována na Národní filmové ocenění Slnko v sieti. V roce 2006 získala ocenění Talent roku, dostala také cenu Stana Radiča jako Objev roku, OTO 2007 v kategorii humorista, absolutní OTO 2007 a OTO 2009 v kategorii herečka. Čeští diváci znají Peťu Polnišovou ze seriálu ČT Doktor Martin.

Peťa je zároveň spoluautorkou scénáře filmu CUKY LUKY FILM.

  • Zuzana Šebová vystudovala herectví na Konzervatoři v Bratislavě. Dlouhou dobu působila v Divadle Jána Palárika v Trnavě, odkud po jedenácti letech účinkování odešla. Diváci ji mohli vidět i v představeních bratislavského divadla  GUnaGU nebo v televizních seriálech Odsúdené, Ordinácia v ružovej záhrade nebo Panelák.

Její jméno se také uvádí v souvislosti s hercem Michalem Kubovčíkem, se kterým tvoří dlouhé roky pár, a který si také zahrál jejího seriálového přítele (Panelák.) Spolu se objevili i v populární skeč-show Haló či Kredenc. V letech 2015 a 2016 získala diváckou cenu OTO v kategorii herečka.

Zuzana je také spoluautorkou scénáře komedie CUKY LUKY FILM.

  • Karel Janák, průkopník českých verzí zahraničních teenager komedií, hitmaker a „nejameričtější“ český režisér vystudoval na FAMU obor hraná režie. Na začátku svojí kariéry točil hlavně reklamní spoty. Za reklamní tvorbu obdržel mnohá ocenění, například Silver Promax v Kolíně nad Rýnem nebo Nejlepší filmové promo v Seville.

Přelomem v jeho kariéře byl v roce 2004 film Snowborďáci, který získal cenu Český lev 2004 za divácky nejúspěšnější film. V březnu 2006 přišel do kin jeho nový film Rafťáci, ve kterém si opět zahráli Jiří Mádl a Vojtěch Kotek a v listopadu stejného roku – se stejnou hlavní dvojicí - film Ro(c)k podvraťáků.

V roce 2009 natočil film Ať žijí rytíři!. V roce 2012 dokončil televizní pohádku Dvanáct měsíčků. O dva roky později, v roce 2014, do kin přišel s další komedií 10 pravidel jak sbalit holku.

cuky luky

Cuky Luky Film

  • Slovensko, 2017, 112 min, přístupný od 7 let, crazy komedie, originální verze
  • Režie: Karel Janák
  • Scénář: Peťa Polnišová, Zuzana Šebová, Zuzana Marianková, Juraj Brocko
  • Kamera: Tomáš Juríček
  • Producent: Dano Dangl
  • Hrají: Peťa Polnišová, Zuzana Šebová, Diana Mórová, Lucie Bílá, Dano Dangl, Lukáš Latinák, Barbora Švidraňová, Zuzana Porubjaková, Števo Martinovič, Roman Pomajbo, Milan Lasica…
Reklama