Necháte-li chlapa na okamžik samotného, sténá a naříká, že jste ho v takovéto těžké chvíli odkopla do krutých spárů jeho nesnesitelné nemoci. Je nutné ho tedy utěšit, nejlépe potravou. Chlap pozře krmi, ztěžka odsune talíř a zmučeně hekne a zakašle. Zajímavé je, že může kouřit. Také se tomu diví, ale když už je to tak…
Staráte se tedy o domácnost sama. Zjistíte-li, že potřebujete chlapovu pomoc, zjistíte také vzápětí, že chlap najednou usnul. Zmítá se v horečce a místy mluví ze spaní. V tomto horečnatém blouznění padnou často slova jako „řízek, řízek“, „biftek, biftek“, „pivo, pivooo ! “čímž se Vám chlap nejspíš snaží naznačit, co mu chybí. V případě, že mu nic nechybí říká pouze „ach“ , „och“ a „ech“. V momentě, kdy slyšíte první zachrápání, můžete si na moment odpočinout. Neodpočívejte ale dlouho, neboť spatří-li vás chlap ležíc či sedíc, vznese spoustu dalších požadavků, jejichž odmítnutí by znamenalo váš ignorantský postoj k jeho chorobě, o níž si je jistý, že to musí být něco daleko horšího, než chřipka.
Z nutnosti skákat kolem toho chlapa vás nevyvlékne ani vaše vlastní chřipka. Jediné, co ho přesvědčí, že je vám možná stejně jako jemu je až moment, kdy vás odváží pohotovost se 42 stupňovou horečkou.
Jak předejít takové situaci? Cítíte li v kostech, že na vás něco leze a nebudete mít sílu a náladu se o něho starat, dávejte velký pozor. Jakmile zakašle, zahoďtem co držíte v ruce, dramaticky se opřete oběma rukama o stůl a řekněte:“Člověče, mě ti je nějak divně.“Nečekejte až řekne „Jo? Představ si – mě taky!“a vrávoravým (ale rychlým) krokem dojděte do postele a zde zůstaňte.
A k nemoci se postavte jako chlap.