Vlastně tak nepřímo navazuji na včerejší téma. Úplně jsem zapomněla na malý kousek oděvu, bez kterého si svůj šatník vůbec nedokážu představit. Možná ani vy ne.
Na bavlněné tričko.
Tričko, které nás provází celoročně, s kterým můžeme za málo peněz držet krok s módou, které nám pomáhá měnit styl. A když doslouží definitivně, můžeme ho proměnit v praktický hadr na podlahu :-). Tričko nám tak doslova slouží do roztrhání těla.

Ale jak poznáme tričko, které se tím hadrem nestane hned po prvním vyprání?
Čeho si všímat při jeho koupi?
Samozřejmě, že si vybíráme podle barvy, střihu, tvaru výstřihu, ale nezapomínejme přitom na pár detailů, které prozradí, že nekupujeme šunt.

Materiál
: Už když vezmeme tričko do ruky, poznáme kvalitu. Řídké, takřka průhledné, jaké se dá koupit za pár babek u stánku, se nám brzy stočí do vrtule, a ať děláme, co děláme, už ho nikdy nesrovnáme. Nejlepší jsou trička s příměsí elastanu. Nežmolkují, jsou příjemná na těle a dlouho si udrží pěkný tvar.


Švy: Ramenní švy, okraje rukávů a spodní lem by měly být prošity dvojitým stehem. Ta nejkvalitnější trička mají dokonce vnitřní švy začištěné silikonovými pásky, které zabraňují škrábání.


Praní: Kvalitní tričko by mělo bez úhony přežít teplotu čtyřicet až šedesát stupňů, aniž by změnilo barvu a tvar. Po vyprání ho důkladně narovnáme a přehodíme přes sušák, aby neudělalo cípy. Čím lépe ho uhladíme, tím snáze se nám pak bude žehlit.

 A teď se můžeme vrhnout na typy.
Jaká trička nejraději nosíme?

Mým favoritem jsou trička bez rukávů a nátělníky, ale poslední dobou jsem si oblíbila trička s balonkovými rukávky. Působí něžněji a vlastně tak trochu nahrazují halenku.
Naopak vůbec nemusím klasiku s patentem u krku a krátkým rukávem. Ani byste u mě nenašli sportovní trika s límečkem. 

 

A taková trička nosí hvězdy:

 

Sarah Jessica Parker

 (módní odstínovaná batika)

Demi Moore

(námořnické s motivem provazů)

Eva Longoria

(pruhovaná klasika v ženském balení)

Jessica Simpson

(sportovní vrstvení je stále in)Ale co, já v tom mám celkem jasno, ale když jsem ještě chodila nakupovat trička se svými dcerami, to byl horor. Musela jsem se vždycky vyzbrojit železnou trpělivostí, protože výběr trička byla šílená věda: Možná to také znáte: 
„To má velký výstřih, to moc krátké rukávy, to je zas moc obtažené, to dlouhé, víš přece, že  tílka nenosím....“ Uf jsem ráda, že už to nemusím absolvovat a že jsem už jen v roli pasivního posuzovatele:
Mami, koupila jsem si nové tričko, chceš ho vidět?"
Hm. hezké." :-)


 


A jaká trička nosíte vy?
Podle čeho si je vybíráte?
Mění se váš vkus?
Nakupujte trička v second handech?
Nebo ve značkových obchodech?
Měla jste nějaké milované?

Reklama