OI000239.jpg

Foto: žena-in.cz

Pavilony v zoo jsou stále zavřené, a tak mohou lidé navštívit jen venkovní prostory, ve kterých je ne vždy něco k vidění. I přes to se o víkendu u pražské zoologické tvořily fronty návštěvníků, kteří využili teplého počasí. V sobotu jim byla bonusem oslava narozenin slonice Amalee.
 
Malá samička, která se narodila loni, si návštěvníky kvůli pandemii ještě moc neužila. Stejně tak se mnoho návštěvníků nestihlo pokochat malými slůňátky. Ta teď v uplynulých týdnech obě oslavila první narozeniny.

OI000236.jpg

Foto: žena-in.cz

Amalee si společně se slůnětem Lakunou a dalšími členy sloní rodinky pochutnala na „dortu“ z vrbových větví a zeleniny. Návštěvníci tak mohli zblízka pozorovat celou sloní rodinku, které nějakou dobu trvalo, než dort z větví a zeleniny spořádala.

Pražská zoo má z narození hned dvou sloních samiček za sebou velkou radost. V zoo by měly obě zůstat nastálo. Ředitel Miroslav Bobek doufá, že se budou v budoucnu moct těšit i z jejich slůňat.

OI000232.jpg

Foto: žena-in.cz

Pražská zoo chová slony už od roku 1933. Nejstarším členem současného stáda je samice Gulab, která v červnu oslaví 62. narozeniny. Po ní je dokonce pojmenovaná i restaurace vedle sloního výběhu. Dalšími slony jsou Tamara, Shanti, Ankhora, Max, Rudi a Janita, která je matkou právě malé Amalee.

Aktuálně mohou být v zoo současně pouze čtyři tisíce návštěvníků. Podle ředitele Miroslava Bobka je vhodnější, aby se lidé chodili na zvířata dívat ve všední den. U vchodu se o víkendu totiž pak tvoří dlouhé fronty.

OI000224.jpg

Foto: žena-in.cz

Zdroj: zoo Praha