Tak jsem včera odpoledne po práci vyrazila sekat trávu na zahradu – rychle, než bude bouřka. Nebyla jsem tam už dlouho, tráva velmi vysoká, tak akorát pro klíšťata, všude po zemi spadané hrušky. Ach jo, tohle nikdy neskončí! Vzala jsem tedy kbelík a likvidovala pomalu tu spoušť, než tam pustím stroj. Rozsekané hrušky už jdou totiž z trávníku fakt těžko. A jak se tak skláním, už tam na mě kouká! Velký, hnědý slizák. Doufám, že nejsi ten, kterého jsem minule vyhazovala přes plot k Rokytce! Jestli se vás všech dvacet sedm vrací, tak vám to osolím!

 

Osobní problém jsem s nimi neměla až do této chvíle, kdy mi z úrody nezbylo nic než pár pahýlků stonků. Máte také stinnou vlhkou zahradu a stejný problém? Přečetla jsem si, jak na ně, ale třeba máte svou speciální metodu… Tady je třeba se semknout a jednat rychle!

 

Hlasujte v naší anketě, jak likvidujete slimáky!

 

 

Závěrem ještě pár rad mimo anketu

Plži jsou prý vítanou potravou například pro kosy, drozdy nebo špačky. Plže mají rády i slepice. 

Vyhýbají se petrželi (mně ji ale sežral bez potíží), měsíčku, šalvěji, hořčici a tymiánu, odpuzuje je také kerblík, řeřicha nebo levandule.

Plž nežere ani slézy, chrpu, měsíček, náprstník, sedmikrásky, konvalinky, prvosenky, kostival, muškáty, máky, kakosty, okrasné trávy či kontryhel. Zábranou může být nastříhané kapradí či řebříček.

 

Pokud slimáky solíte a přijde vám to nehumánní, pak je spařte horkou vodou – je to rychlejší a netrápí se.  Pokud se nechcete vařit s vodou, stačí utopit ve studené, tam pak plži rychle shnijí a zbytky se dají snadno vylít. 

Reklama