V létě vrcholí sklizeň vaší celojarní práce na zahradě a ejhle... mezi krásnými zralými jahodami a jiným ovocem a zeleninou se vesele plazí slimáci s plnýma břichy. V červnu a červenci jsou slimáci na zahradách opravdovým biolitproblémem. Taková zahrádka je pro ně doslova ráj na zemi - k malé radosti majitele. Slimáci totiž dokážou zcela zničit mladé rostliny, dokážou pořádně okousat i jahody, či již vzrostlé saláty. Dobrou zprávou je, že se proti jejich nájezdům dá nově bránit, a to novinkou od značky Biolit. Biolit past na slimáky patří do řady ECO, což znamená, že návnada neobsahuje pesticidy. Ty jsou nahrazeny speciálním atraktantem.

Biolit past na slimáky obsahuje atraktant, který při použití společně s pivem láká slimáky na vzdálenost až 2 metrů, takže na záhon průměrné velikosti potřebujeme jen 2 tyto pasti. Už žádné jedovaté granule. Po nich sice slimáci uhynou, ale nastává problém co s nimi. Jsou naplněni jedem, který může nedobře působit na všechny zvířata, která je pozřou, na vaše domácí mazlíčky (psy, kočky), slepice, ježky, žáby apod. Zbytky granulí i jed v tělech slimáků můžou rovněž kontaminovat půdu zahrady. V nádržce Biolitu past na slimáky se slimáci shromáždí, utopí se a můžeme je snadno a bezpečně, jednou za několik dní, odstranit.

Biolit past na slimáky zakoupíte v hypermarketech a nezávislých drogeriích za 99 Kč. Cenově tato past i s kupovaným pivem, slimáky láká a i to nejlevnější pivo vyjde mnohem levněji než ostatní jedovaté granule. Balení obsahuje 2 kusy nástrahy a tubu s atraktantem.

Řada ECO

  • Biolit past na slimáky
  • Biolit lapač octomilek (ovocných mušek)
  • Biolit past na rybenky, stínky, svinky
  • Biolit lapač potravinových molů
  • Biolit lapač šatních molů
  • Biolit lapač vos

Zaručený patent proti létajícímu a lezoucímu hmyzu - Biolit UNI a Biolit P

Teplé dny přináší nejen sluníčko, ale i otravný hmyz, ať už létá nebo leze. Nejen alergici by mohli vyprávět o komplikacích, které jim štípance způsobují. Kdyby nás hmyz jenom bodl nebo nám vysál trochu krve, kterou se živí, patrně by nám to tolik nevadilo. Jenže hmyz při štípnutí vylučuje do našeho těla různé látky - například obranný jed a látky proti srážlivosti krve. A právě ty způsobují alergické reakce a nepříjemné projevy.
Jak na ně vyzrát...? Říkáte si. Naštěstí existují dvě nové možnosti, kterak se hmyzu nedat. Značka Biolit uvádí v těchto dnech na trh Biolit P s dezinfekční přísadou - proti lezoucímu hmyzu a Biolit Uni plus s odpuzujícím efektem - proti létajícímu i lezoucímu hmyzu.

Biolit P s desinfekční přísadou je vysoce účinný povrchový sprej k hubení mravenců, švábů a jiného lezoucího hmyzu. Povrch těla všech těchto druhů jsou pokryta různými mikroorganismy, z nichž některé mohou být nebezpečné i pro člověka. Stejně tak jimi může být naplněna trávicí trubice hmyzu, zaleží na tom, kde se tento hmyz předtím pohyboval a čím se živil. Běžné insekticidy hmyz zahubí, mikroorganismy však na jejich mrtvých tělech přežívají. Zcela jinak je tomu při použití přípravku Biolit P s desinfekční přísadou, který nejen že zahubí hmyz, ale zničí i všechny mikroorganismy. Cena se pohybuje kolem 89 Kč za 400ml přípravku.

Biolit Uni plus spray s odpuzujícím efektem je účinný prostředek k odpuzování a hubení komárů, much, klíšťat, mravenců, pavouků. Je vhodný pro aplikaci v exteriéru i interiéru. Vysoká a dlouhodobá účinnost byla testována Státním Zdravotním Ústavem v Praze. Přípravek je určen k aplikaci do okolí míst, kde chceme v klidu trávit odpočinek a kde by to bez ošetření Biolitem Uni Plus nebylo možné, protože by nás neustále obtěžoval létající i lezoucí hmyz všech druhů nebo dokonce i klíšťata. Použití je vhodné na terase, při grilování, kempování, na místech, kde si hrají děti. Při použití v interiéru nahrazuje použití elektrických odpařovačů. Aplikací přípravku nežádoucí hmyz zahubíte a zároveň zajistíte odpuzení hmyzu k dalšímu pronikání nejen na ošetřené plochy, ale do celého ošetřeného prostoru. Sprej působí stejně i proti létajícímu hmyzu. Tento 400ml přípravek pořídíte cca za 89 Kč.

Reklama