Minulý týden nám od jedné z vás přišel e-mail, který mezi námi v redakci vyvolal dost živou diskusi. Některé z nás se tu začaly rozčilovat nad tím, jak potupná je pro ženu role milenky, jiné v redakci spíše litovaly podváděnou manželku. Rozhodně není co závidět ani jedné z nich...

S Petrem se známe několik let. Bydlíme na malém městě, navíc jen jednu ulici od sebe. Je ženatý, má dvě malé děti. Já jsem byla vdaná a děti, naštěstí už dospívající, mám taky dvě. Za poslední dva roky se toho v mém životě hodně změnilo. Stihla jsem se rozvést a on... On mi stihl poplést hlavu a naslibovat, že to udělá taky.

rozvod

Nerozváděla jsem se kvůli Petrovi. Toho jsem poznala blíže až po rozvodu. Už ani nevím, jak to všechno začalo, prostě jsme se dali do řeči na jedné vesnické zábavě tam u nás, a už to jelo. Oba jsme toho dost vypili, tancovali jsme spolu, pak si na sebe vyměnili čísla a začali si psát. Brzy jsme zjistili, že máme hodně společného, a šíleně jsme se do sebe zamilovali. Jenže, jak jsem už napsala, Petr byl ženatý a měl dvě malé děti! Jeho manželku jsem od vidění samozřejmě také znala, často jsme se na ulici potkávaly. Stejně jsem ale měla pocit, že to, co je mezi mnou a Petrem, je něco natolik výjimečného a silného, že jsem se tajného vztahu s ním nedokázala vzdát. Sám mi tvrdil, že nikdy nic podobného nezažil, že jsme jako dvě kostičky puzzle, které do sebe dokonale zapadají.

Čtěte také:

Následovalo moje nejkrásnější a zároveň i psychicky nejnáročnější období v životě. S Petrem jsme se vídali několikrát týdně, samozřejmě jsme se skrývali. Ututlat náš poměr na malém městě bylo dost náročné. Lidé si o nás šuškali, ale jeho manželka, ač to možná tušila, dělala jakoby nic. Petr měl hodně peněz. Možná o nás věděla, ale nechtěla ho ztratit, a tak mu náš poměr tolerovala.

Po roce přišel Petr sám od sebe s tím, že už takhle dál nemůže. Prý mě miluje a chce být se mnou víc, takže se rozvede. Dokud o tom nemluvil, neřešila jsem to. Byla jsem ráda, že jsem po rozvodu našla svou spřízněnou duši, navíc měl ty dvě malé děti... Do ničeho jsem ho opravdu netlačila. Jenže od chvíle, kdy to zmínil, jsem už nemyslela na nic jiného. Začala jsem doufat, že to vážně udělá.

Od doby, kdy mi to slíbil, uplynul další rok. Nezměnilo se nic. Snad jen, že jsme se kvůli tomu začali hádat. Dokud o rozvodu mluvil sám od sebe, bylo vše v pořádku. Jenže jakmile jsem se ho na to začala ptát já, jako by si všechno rozmyslel. Vím, že je hodně fixovaný na děti. Bojí se, že by je po rozvodu tak často nevídal. Navíc by ho čekalo majetkové vyrovnání. Jeho manželka je dost na peníze, takže tipuji, že by se ho nejspíš pokusila finančně zruinovat.

Chápu, že se Petr do rozvodu nehrne, jenže já už takhle dál nemůžu. To se budeme nadosmrti skrývat? Navíc! Stokrát si můžu říkat, že mi je jedno, co si o mně myslí lidé, ale v hloubi duše není. Jsem slušná ženská. Patnáct let jsem byla vdaná a na jiného chlapa jsem se ani nepodívala. Když jsem poznala Petra, měla jsem pocit, že jsem nic podobného k nikomu necítila. Dokonce ani na začátku ke svému manželovi. Proto jsem do takového vztahu s Petrem šla. Bylo to zkrátka silnější než já. Role milenky už mě ale nebaví. Ze začátku to byl adrenalin. Skrývání mělo své kouzlo, ale teď už chci víc. Když mě tak miluje, měl by se rozvést. Přece nás nemůže mít donekonečna obě. A aby s ní žil „jen“ kvůli dětem? Pochybuji, že by byl pro děti takový vztah rodičů přínosem.

Zdeňka

Pozn. redakce: jméno čtenářky jsme na její přání změnili.

Co si o tom myslíte vy?

ddddddPište mi už teď na e-mail: redakce@zena-in.cz a do předmětu k e-mailu nezapomeňte připsat heslo: MILENKA. Na vaše dopisy (ideálně o rozsahu cca 10 řádků) budu čekat do zítřejších 15 hod. Zítra odpoledne se dozvíte jméno jedné z vás, která si za svůj příspěvek navíc vyslouží hezkou cenu. Tentokrát bude ve hře... Tak pište! Vánoce jsou za měsíc, třeba budete mít jeden dárek výhrou vyřešený! :)

Malá nápověda, kdybyste nevěděly, o čem se na téma MILENKA rozepsat (jinak nechávám samozřejmě na vás):

  • Byla jste někdy milenkou, nebo naopak podváděnou manželkou?
  • Myslíte si, že je na tom hůř milenka, nebo manželka?
  • Co byste udělala, kdybyste přišla na to, že vás manžel podvádí?
  • Jak dlouho byste vydržela čekat, než se muž rozvede?
  • Začala byste si s ženatým mužem, který má děti, nebo byste dala od začátku ruce pryč?
  • Napište cokoliv jiného, co vás k tématu napadne!
Reklama