Vím, že jsem v tomhle směru asi divná, ale já Německo zbožňuju... sice jsem ho navštívila jen párkrát, ale kolem němčiny se točím pořád dokola tak jako tak, už jen proto, že v létě bývá mé bydliště hodně navštěvováno právě i Němci. Už na základní škole jsem němčinu měla jako nejoblíbenější předmět a na střední se ta obliba ještě zvýšila díky pěknému mladému profesorovi :-).

A o prázdninách mi dělalo a dělá vždycky hroznou radost, když si můžu popovídat německy a vím, že mi je rozuměno a i já rozumím :-).

Ale to, o čem chci vyprávět, se stalo přesně minulý rok o letních prázdninách... Ležela jsem s kamarádkou u vody a opalovala jsem se, když přišly nějaké Němky... nějak jsme si jich nevšímaly... teda do chvíle, dokud nepřišli i kluci, kteří patřili k nim. Jen jsme okukovaly a pak odešly domů. Ale navečer, když jsme se šly projít, jsme je nečekaně potkaly: Jenom kluky... většina sice byla typicky uřvaná a vyváděli a dělali bordel, kde se dalo... ale jeden z nich byl takový jiný... jeho krásné modré oči mi učarovaly... něco na nás volali..."Minie, Minie..." No absolutně jsme netušily, co to má znamenat... až kámoška mě upozornila na to, že ten nápis mám na tílku s obrázkem Minie Mouse :D

Pak jsme je potkávaly čím dál častěji a jednou se mě ptali, jestli bych nepřišla k vodě, až tam budou, no proč ne, že?:) Mezitím jsem zjistila, že jsou tu na tenisovém soustředění :-).

U vody ke mně přišel ale už jen jeden... ten s těma nejkrásnějšíma očima... Marcus, jak se mi představil. Měl delší vlasy, a když se usmíval, tak se mu dělaly dolíčky ve tvářích. Byl starý jako já a byl tak milý, neztrácel se mnou trpělivost, když jsem něčemu nerozuměla, ale pokoušel si mi to říct i jinak :-)... Takhle jsme se scházeli pár dní... povídali si, dozvídali se o sobě různé věci, šli jsme spolu na večeři, poslouchali hudbu, procházeli se i v dešti, dováděli u vody... a byli jsme si pořád bližší... ale bohužel musel jet domů... vyměnili jsme si adresy, telefonní čísla a slibovali si hory doly :(.

Dostala jsem od něj dopis, to ano... dokonce mi poslal CD s "naší" hudbou a pár fotek :-) Ale... já jsem jela s kamarádkou na dovolenou a vůbec jsem se k tomu nedostala, abych mu napsala... jen jsem se mu omluvila v sms... už je to ale půl roku, co se mi neozval:( Asi ho naštvalo právě to, že jsem mu nenapsala víc než těch pár řádků v sms... i když jsem si od toho nic moc neslibovala... bylo to krásnejch 14 dní... mé německé lásky v Čechách:)... a doufám, že to byl pouhý počátek mého oblíbeného jazyka v praxi :D


Láska dělá divy - a hoch s dolíčky ve tvářích teprve! Zkuste se s ním spojit, třeba se uvidíte příští léto.

Měli jste nebo máte lásku v Německu?


NĚMECKO, NĚMČINA, NĚMCI

Co se vám vybaví, když se řekne Německo?
Vzpomínáte na dovolenou? Trabanty, přívěsy?
Pamatujete západní a východní Německo?
Líbí se vám tam dnes?
A co vztahy mezi našimi národy, společná historie?
Zajímají nás příspěvky o vás a Německu.
Pište na
redakce@zena-in.cz

Reklama