Danielu a Jana od začátku pojilo pevné pouto založené především na podobném vnímání životních hodnot. Právě to se také stalo silnou základnou pro budování jejich vztahu. „Nemyslela jsem si, že potkám někoho, kdo bude chápat to, jak mám jednotlivé věci v životě nastavené. Před Janem jsem měla samozřejmě i jiné známosti, ale každý vztah ztroskotal zejména na tom, že milování před svatbou pro mě bylo naprosté tabu. Jakmile jsem ale tuto skutečnost svěřila po půlroční známosti Janovi, absolutně mě v tom podpořil. Dokonce mě za to chválil, řekl, že jsem jako zářící diamant ve světě plném špinavých kamenů,“ popisuje Daniela jejich začátky zalité sluncem.

64db52838affcobrazek.png
Foto: Shutterstock

Zásnuby na sebe nenechaly dlouho čekat a po roce se konala svatba. „Měli jsme jen skromný obřad, kterého se zúčastnila rodina a nejbližší přátelé. Ještě ten večer jsme pak společně ulehli a bylo to skutečně krásné. Nikdy jsem nebyla šťastnější, že jsem vydržela tak dlouho čekat.

Netrvalo ale dlouho a štěstí se k Daniele začalo otáčet zády. Janovo nadšení jako by odešlo společně s její neposkvrněností. „Nedlouho po svatbě, po pár měsících, se Jan začal chovat chladně, netoužil po mých dotecích, a dokonce se ode mě odvracel. Několikrát jsem ho také přistihla, jak si po večerech s někým vyměňuje zprávy. Stávalo se také, že vynechal společnou večeři a ani nedal předem vědět, že se někde zdrží. Byla jsem nešťastná a nevěděla, jak mu to říct.

Odvahu v sobě Daniela nalezla až po dlouhých dvou letech. Z Janova zvláštního chování se stala rutina a Daniele došlo, že by ve svých třiceti letech ráda ještě zažila vášnivou lásku a ten pocit, který měla s Janem na začátku vztahu. „Celou noc jsem nemohla spát, v hlavě se mi převalovaly věty, které jsem mu chtěla říct a které jsem měla možná vypustit už dávno. U snídaně jsem nakonec všechno přiznala – že už dlouho nejsem šťastná, že se ke mně nechová tak, jak by se k manželce chovat měl a že už to takhle asi dlouho nevydržím. Jan se na mě překvapeně podíval a řekl, že vydržím, protože jsem slíbila, že s ním budu i ve zlých časech a ty teď on prý právě zažívá. Pokud s ním prý nechci být, měla jsem si to rozmyslet, než jsem se mu zaslíbila. Připadám si v koncích, protože má na jedno stranu pravdu, ovšem na druhou stranu si myslím, že k takovémuto vztahu jsem se „neupsala“. Představovala jsem si vzájemnou úctu a porozumění a toho se mi nedostává. Upřímně řečeno nevím, co dál,“ uzavírá Daniela.

Zdroj info: Respondentka Daniela

Čtěte také: 

Reklama