k

Jak jsem minule slíbila, budu se zase věnovat vašim dotazům prostřednictvím Tarotu. Otázky můžete pokládat pod článek tak jako minule.

Tarot

Známe ho z Egypta zhruba od roku 900, kdy se používal hlavně na výklad snů. Od malinka byli vybraní hoši vychováváni jako vykladači. Měli dobré zázemí i pozdější místo ve společnosti. Vykladač byl vážený člověk a velký mág.

Dodnes je mnoho věcí, u kterých se nepodařilo vůbec rozklíčovat, jak je mohli se svými možnostmi znát i používat.

lOno to ale bude v těch možnostech. Myslím, že o nich málo víme. A jestli na to půjdeme tak jako doposud, ani víc vědět nebudeme.

Do dnešní podoby Thothův Tarot pozvedl velký mág pan Aelister Crowley. rDnešní dobou je sice tento muž pokládán za černého mága, ovšem všechno je o tom, jak se to použije.

Graficky jej nádherně zpracovala jeho žačka a žena s maximálním talentem, paní Frieda Harris.

Z originálního, původního egyptského Tarotu, který byl  zhotoven z hliněných destiček, se zachovaly čtyři karty, které jsou k vidění v muzeu v Káhiře.

Čím konkrétnější otázka, tím konkrétnější odpověď

Je potřeba svůj dotaz maximálně shrnout, protože Tarot je poměrně složitá věc. Je schopen se pohybovat ve všech možných rovinách, ale hlavně „jede“ přes pocity toho, na koho se ptáme. A co je dobré pro jednoho, může být problém pro druhého.

Dotaz typu: „Co mě čeká v příštích měsících?“ je jistě zajímavý, ale je to pomalu na „Keltský kříž“, a na ten bychom neměli čas. To je na hodinu.

Vyberte proto prosím to, co vás nejvíc trápí a na co chcete znát odpověď. Měli byste také vědět, že budoucnost není neměnná, že otázku pokládáte hlavně proto, abyste některé věci mohli zavčasu změnit, nebo zmírnit. A to jde.

Vykládat karty systémem tohle se stane a přes to nejede vlak, by bylo z mého pohledu prakticky zbytečné.

Tarot nezná čas

Jedním z důvodů, proč vůbec lze prostřednictvím Tarotu zkoumat věci, které se ještě nestaly, je fakt, že všechno je pro něj TEĎ.

l„Nežije“ ani budoucnost, ani minulost. Všechno je při výkladu v tuhle chvíli. Pokládat otázku „Za jak dlouho?“ tedy dost dobře nejde.

City – Velice snadno lze pomocí Tarotu nahlédnout do mysli jiných lidí. Ne vždy totiž člověk říká to, co si skutečně myslí nebo cítí. Ne pokaždé je schopen nám některé věci sdělit, ale my bychom je měli alespoň tušit. Můžeme tak pomoci druhému s jeho problémem, který třeba vězí jen ve schopnosti sdělit se.

Finance – Tady lze využít právě onu časovou neomezenost Tarotu. Můžete například velice efektivně vyhodnotit, jak se bude vyvíjet například určitý druh podnikání, do kterého se chcete pustit. Případně, kde je problém neúspěchu, jak to s vámi myslí obchodní partner, který druh činnosti by byl nejlepší – pokud je vyjmenujete.

Láska – Jestli je váš vyvolený na stejné vlně, je také velice snadné zjistit. Tarot má význam, energetický, astrologický i karmický. Každá ze 78 karet má několik různých významů. Spolu s dalšími kartami pak dokreslí pravděpodobný vývoj vztahu i energetickou souhru.

Zdraví – Pokud chcete zjišťovat zdravotní stav, je to pokaždé u Tarotu o tom, na co byste se měli zaměřit, kde je problém a podobně.

Tarot nezná smrt fyzickou – logicky v souvislosti s jeho vnímáním, nebo spíš nevnímám času. Tyhle věci se dají odvodit, ale seriózní čarodějka o nich nemluví z etických důvodů.

Symbolon

V některých případech a u některých otázek používám ještě doplňující, velice milé karty, které jsou jakoby fotografií momentální či budoucí situace. Jsou velice konkrétní a můj vjem se s nimi a Tarotem mění na film, který se mi promítá.

Používám je pokaždé, když je odpověď Tarotu možno chápat třeba dvěma způsoby, ve více úhlech, nebo si nejsem jistá, že věci hodnotím, jak jsou.

Když se pak karta symbolonu doloží na kartu Tarotovou, je to, jako byste k přednášce přidali praktickou ukázku či video.

Pro vaši představu

Tohle jsou dva pohledy dvou lidí na nadcházející volby

První patří panu Paroubkovi – Je z něho pro mě patrné že: Ve skutečnosti se stane jen to, co je součástí a jakousi zpětnou vazbou více skutečností. (Hvězda).

On to vnímá velmi nelibě jako soubor ne jednoho, ale více problémových faktorů. (8 měčů).

Lze hovořit o velkém strachu a také usilovném hledáním nějaké strategie (leknutí a šachista).

Nastupuje spojení s mnoha lidmi za účelem nalezení diplomatického řešení (mág), které se nedaří pro neochotu nebo nemožnost spolupráce (5 holí).

p

Druhá je pana Topolánka – Svůj přístup volí jiný: Napřed spolupracuje s mnoha lidmi. To přináší jakýsi nadhled, ale rovněž možnou zradu nebo nepoctivost (Ďábel), což mu přináší rozčarování a také silné psychické vyčerpání (karta vyčerpání).

To může mít za následek chuť opustit stávající místo s pocitem jakéhosi rebelství (chlapeček).

Jak je ale vidět, politiku úplně neopouští, naopak staví se do pozice, která je viditelná. Trochu póza.

Později by ale mohl opravdu najít spojení, které by mu přineslo pozitivní výsledek snažení. (Karta tržiště a Slunce).

top

Tyhle věci si můžeme zanedlouho ověřit.

Své dotazy pište pod článek. Budu se snažit zodpovědět co nejvíce otázek. Od dneška až do neděle. Odpovědi najdete v pondělním vydání.