Koho by nelákaly slevy? „Nekup to, když je to tak výhodné!“ Ale rozhodně se neřiďte filmovou postavou ze Slavností sněženek a kupujte s rozvahou. Vaše skříně nejsou nafukovací a ne všechno se dá nosit i příští rok. Ale pár kousků se určitě vyplatí koupit. Které to jsou?

Slevy nás, ženy, nechávají málokdy chladnými. Zajít do obchodu, „prohrabat“ se modýlky z „prošlých“ kolekcí a najít si nějaký poklad, se rovná malému dobrodružství. Možná jste mlsně chodila kolem nějakého kousku oblečení, za který jste nehodlala dát tu „nestydatou“ sumu a najednou je k mání za „pakatel“. To je docela potěšující a proto se někdy vyplatí počkat. Ovšem s tím rizikem, že už to nebudou mít ve vaší velikosti, nebo barvě, která vám vyhovuje. Zamáčknete slzu a jdete dál, nebo to přece jen koupíte?  

Občas se stane, že takovému nákupu podlehneme, ale ruku na srdce, kolikrát jste takovou věc měla na sobě? Proto je dobré se ze slev „nezbláznit“ a zamyslet se nad tím, co se vlastně vyplatí koupit.

Ve stručnosti by se dalo říct: „Kupujte jen oblečení (a doplňky), které jsou nadčasové a nevyjdou hned tak z módy“. Které to jsou?

  • Plavky. Koncem sezony vás vyjdou opravdu na zlomek původní ceny a určitě je užijete i další roky. Pokud jsou ovšem kvalitní. Plavková móda se zase tak moc nemění, takže to rozhodně nebude zbytečná investice.

plavkyzelené plavky Calzedonia

Foto: Calzedonia

  • Bílá košile. Tenhle kousek oblečení patří už ke klasice. Sluší takřka každé ženě a dodá jí šmrnc Francouzky. Vybírejte si košili jednoduchého střihu bez zbytečných detailů (volánky, sámečky, výšivky atd.), které se brzy okoukají.

tamsin

Foto: www.tamsin.cz

  • Džíny. Těch není nikdy dost, ale vyhýbejte se střihovým experimentům (výrazné zvony, vysoké pasy, našívané přední kapsy) a kupujte si jen takové, které vám dokonale sedí. Pro změnu můžete vsadit třeba na bílou (nebo pastelovou) barvu. Ta bude stoprocentně módní i příští roky.

zoot

Foto: www.zoot.cz

  • Bílé tričko nebo tílko vždycky unosíte, protože bílá nikdy dlouho nevydrží.
  • Bavlněné šaty. Ať už košilové, pouzdrové, nebo zavinovací. Zkrátka šaty, které vám sluší. Vybírejte modely pokud možno jednobarevné nebo s nadčasovým vzorkem.

saty

Foto: Takko fashion

  • Kožené sandály. Užijte si ten luxus a vyberte si opravdu kůži. Nestárne, a pokud ano, tak do krásy.

sandalek

Foto: Baťa

  • Sluneční brýle. Ať už jste se dočetla, že jedině „takový, či makový“ tvar je ten nej, dejte na vlastní vkus a typ brýlí, který vám sluší.

New Yorker

Foto: New Yorker

Co rozhodně nechte ležet v obchodě.

Módní výstřelky, barvy, které se nehodí do vašeho šatníku, syntetické materiály, oblečení s „odfláknutým“ střihem - stáčející se nohavice, jeden rukáv užší než druhý, nerovné švy na tričku, atd. Nechcete přece, aby vaše skříně praskaly ve švech a plnily se věcmi, které vezmete jen jednou na sebe, nebo dokonce nikdy.

Pro inspiraci se podívejte do těchto článků:

Reklama