5ce7b6561dc31obrazek.png

Zdroj fotografií: Shutterstock

Když není nic v lednici

Ono tam totiž vždy něco je a ostatní doladíme ze zbytků ze spíže. Aplikace My Fridge Food (v překladu Jídlo z mé lednice) existuje i ve formě webových stránek pro ty z vás, které mobilním aplikacím neholdujete. V aplikaci je vše velice intuitivní. Stačí do ní zadat jídlo, které máte v lednici, a ona za vás vymyslí recept. A nejsou to rozhodně recepty, které byste nezvládli uvařit. Díky aplikaci můžeme šetřit jídlem a i svým časem, který bychom jinak strávili nejprve vymýšlením pokrmu a posléze na zdlouhavých nákupech. Po otevření aplikace uvidíte rovnou seznam ingrediencí, které můžete vybrat. Lze jich použít maximálně dvanáct. Ve videu vidíte, že jsme použili cibuli, česnek, rajčata, lilek, toustový chléb, těstoviny, rýži, kuřecí prsa, dva druhy oleje a pesto z bylinek. Aplikace vždy vyhledá několik receptů, u kterých nějaké ingredience chybí, ale v našem případě vygenerovala recept, na který nám suroviny stačí. Recept si také můžeme uložit do oblíbených na příště.

Spotřebujte všechno

Jestli něco bytostně nesnášíme, tak je to plýtvání jídlem. Spotřebovat lze opravdu úplně vše a není důvod, proč by se nějaké jídlo mělo vyhazovat. Stačí mít přehled v lednici. Ten skoro za vás zajistí aplikace CoShopping, která je dostupná v českém i slovenském jazyce. Potraviny v lednici můžete sdílet se členy domácnosti, takže se už nikdy nestane, že by se v ní objevilo například moc mléka. Pokud je vaším oblíbeným obchodním domem Tesco, určitě oceníte i funkci, která vyhledává dostupné slevy. V inventáři vaší lednice můžete přímo vidět, které výrobky jsou zrovna ve slevě. Ty které nebudou můžete s klidem zakoupit jinde nebo počkat, až se ve slevě objeví.

Slevy, akce, akcičky

Češi milují slevy! Někteří důchodci si dokonce udělali z lovení slev sport a jsou schopni projezdit celý den v autobuse, jen aby se dostali k vytouženému máslu za 26, 50 Kč a gothaji za 7, 47 Kč. Ale teď vážně, slevy jsou důležité pro nás pro všechny. Nikdo totiž nechce zbytečně kupovat předražené produkty, když je může koupit jednou za čas o půlku levněji. Jenže jak akce uhlídat, pokud denně nechceme studovat desítky letáků? Doporučujeme stáhnout si aplikaci Kupi.cz. Během chvilky zjistíte, kam jet za kýženou potravinou, aby se její koupě vyplatila a zároveň pozná, jestli nás jen obchodníci netahají za nos a akce je opravdu výhodná. V obchodě stačí naskenovat čárový kód. Můžete sledovat jen ty obchody, které máte rádi a také si nastavit hlídání oblíbených produktů. Také už nikdy s sebou nemusíte nosit věrnostní karty, které můžete mít vždy při ruce právě v mobilní aplikaci.

Čtěte také:

Reklama