Příslušnost ke Klubu českých turistů by měla členům přinášet v první řadě pocit sounáležitosti s dalšími milovníky turistiky. Je ovšem nutné, aby členové KČT měli ze svého členství také prospěch. A tak jim klub poskytuje na řadu akcí levnější startovné a pojištění proti úrazu, nabízí dopravní slevy při cestách za turistikou a v neposlední řadě mohou členové KČT využívat zdarma slevový systém EUROBEDS.

 

Slevovou kartu tohoto systému mohou mít i nečlenové KČT, ale zaplatí za ni 400 Kč, což je víc, než kolik činí roční členské příspěvky. Navíc jsou ve svých výhodách poněkud omezeni.

K čemu vlastně taková karta EUROBEDS slouží?
Po celé republice je přes tisíc míst, kde se na ni dají uplatnit různě vysoké slevy. Většinou to bývá  5 až 10 %. Nevypadá to na první pohled moc zajímavě, ale například při koupi zahraničního zájezdu nebo horského kola může jít o poměrně vysoké částky. Slevy poskytují – jak je patrné z příkladu – různé cestovní kanceláře a prodejny sportovních potřeb a kromě nich také různé památkové objekty, muzea, galerie, další obchody, ubytovací, stravovací či sportovní zařízení apod. Je samozřejmé, že někteří partneři rok co rok ubudou, zaregistrují se ale zase noví, a tak se dá říct, že celkový počet spíše vzrůstá.

Jak je vidět, taková karta se docela vyplatí. Proti těm, kdo si kartu koupí, je ale každý člen Klubu českých turistů ještě ve výhodě. Nejen že má slevovou kartu automaticky zdarma (slouží totiž jako členská známka), ale může využívat mnohem širší spektrum slev. Například ve vybraných objektech má slevu na ubytování ve výši 30 až 70 korun za osobu a noc. Je to dost, ale ještě větší sumy se dají ušetřit při toulání po Rakousku. V chatách, které patří některé ze dvou rakouských turistických organizací ÖTK nebo Naturfreunde Österreich, dostane na nocleh slevu až 40 %. A při cenách okolo 15 eur za noc to je docela pěkná částka.

Průvodce myslí za vás

Je celkem jasné, že si nikdo nedokáže zapamatovat všechna slevová místa. Klub českých turistů proto každoročně vydává přehledný sešitek Průvodce výhodami členů KČT s přehledem smluvních partnerů EUROBEDS. Tento sešitek je určen všem držitelům slevových karet EUROBEDS. Každý ho dostane spolu se slevovou kartou na dané období.

Klub českých turistů neregistruje nové smluvní partnery jen jednou do roka při vydávání Průvodce. Jejich kompletní aktualizovaný přehled je vždy k dispozici na webových stránkách Klubu českých turistů www.kct.cz nebo www.klubturistu.cz ve složce Slevový systém EUROBEDS.

 

SOUTĚŽ - SOUTĚŽ - SOUTĚŽ

 

Ze správných odpovědí budou vylosovány tři výherkyně, které dostanou slevovou kartu EUROBEDS na letošní rok (platnost končí 31. 1. 2007).

 

Soutěžní otázka:
  
Členové KČT získávají slevovou kartu EUROBEDS

a)      zdarma

b)      se slevou

c)      za stejnou cenu jako kdokoli jiný, tedy za 400 korun

 

Odpovědi vkládejte ZDE.

Reklama