5d1de60129d72obrazek.png
Žijeme v době, kdy je všeho nadbytek. Oblečení nám zahlcuje skříně a my nakupujeme bez rozmyslu. Zejména v momentě, kdy přichází slevové období. Je to vlastně dost přirozené, když jsou všechny ty hezké věci „za hubičku“. Jenže ta euforie, která nám zaplaví mysl často odezní, a to ve chvíli, kdy si svou kořist odneseme domů. Tehdy nám často dojde, že ten či onen kousek není zase tak báječný a že nám vlastně ani tento trend moc nesluší nebo se v něm, třeba jen necítíme komfortně. A přesně v takové chvíli jsme o nemalé peníze lehčí a naše skříň těžší o věci, které pravděpodobně zůstanou i nadále s cedulkou.
A tak se naučte nakupovat ve slevách chytře a s rozmyslem. Tak, aby vám onen výhodný nákup udělal opravdu radost a daný kousek jste vynesly ideálně klidně hned ten den!

5d1de61f02348obrazek.pngVytřiďte šatník, napište seznam

Není nutné vyházet vše na hromadu a vyřazovat ve velkém. Bohatě postačí, když si s klidnou hlavou stoupnete ke skříni a zjistíte, jaké poklady se v ní vůbec nacházejí. Jedině tak předejdete nákupu podobného nebo skoro stejného oblečení. Jestliže postrádáte základní kousky, hned si je připište na seznam, kterým se budete při nákupech řídit. Pokud už základ šatníku máte sestavený, a naopak vám v něm chybí kousky, které jsou barevnější nebo ho chcete oživit trendy, které aktuálně frčí, inspirujte se v časopisech, anebo klidně přímo tady u nás.

5d1de624de99cobrazek.pngUrčete si finanční strop

Už máte svůj seznam přání? Ať už se na něm nachází jednoduchá trička s výstřihem do Vé, anebo černé culottes neboli kalhoty midi délky, šaty nebo džínová sukně, určete si svůj finanční strop, přes který nepřekročíte. Ušetříte si tak nervy během kontroly bankovního účtu.

5d1de62ae5a70obrazek.pngPlánujte

Máte seznam, máte budget, teď si vyberte, ideálně online, kam vyrazíte. Slevy probíhají samozřejmě téměř všude, ale jistě má každá z nás své módní favority, u nichž víme, že nám jejich oblečení sedí, je dobře střižené, anebo je právě za rozumný peníz.
Vždy – a slevy nejsou žádnou výjimkou – nakupujte chytře. Koukejte na cedulky s materiálem, koukejte na cenu a jestli opravdu odpovídá kvalitě, neberte věci hned ke kase, ale jděte si je vyzkoušet, kontrolujte, zda nejsou nikde poškozené… jedině tak se vyhnete špatnému nákupu.

Co se vyplatí koupit?

  • Základní kousky z kvalitních materiálů jako je bavlna, len, satén nebo hedvábí. Pokud nemáte černé cigaretové kalhoty, bílou košili, pruhované tričko nebo třeba super padnoucí džíny, hurá do nich!
  • Oblečení, které víte, že opravdu unosíte. Nepodléhejte proto všem trendům, které se objeví.
  • Tuto sezonu se rozhodně podívejte ve slevách po lněných šatech nebo overalu, oversized košili, kterou můžete nosit jako šaty nebo s úzkým džínům, pantofle, které se drží na výsluní už nejednu letní sezonu, barevný šátek, která můžete v létě nosit jako čelenku a v zimě jako doplněk třeba na kabelce. Nebojte se ani investovat do pořádných kožených bot, menší kabelky přes rameno nebo šik slunečních brýlí.

Co nechat v obchodě?

  • Nekupujte nic, o čem nebudete přesvědčené, co vám nesedí, nelichotí vaší postavě nebo se v tom zkrátka a dobře necítíte.
  • Neberte ani trendy, které jsou krátkodobé – puntíky, mušličky, cyklistické šortky nebo třeba super volné saténové kalhoty. To jsou totiž věci, které si buď neobléknete nikdy nebo jednou a pak bude po parádě. Ověřeno, vyzkoušeno a zažito na vlastní kůži. Mnohokrát!

Také si přečtěte: 

Reklama