Když se řekne slepice, představí si naši mužští protějšci v lepším případě opravdu slepici, horší případ pro jistotu neuvádím. My ženy protože jsme chytré si pod slepičkou představíme dobrá vajíčka do naší kuchyňky.

Moji rodiče odešli do důchodu byť starobního poměrně mladí, a protože milovali zahradu a práci v ní, pořídili si jak se říká na stará kolena do ní i slepice. Aby byly kompletní tým, postaral se tatínek o kohoutka.

Nikdy jsme nezažili, jak chutná polévka z domácí slípky, protože ze všech se okamžitě staly domácí miláčci. Vyvářelo se jim, kupovalo nejlepší masíčko, a kdybychom někomu řekli na kolik by v přepočtu vyšlo jedno vajíčko, nestačil by se divit.

Bylo další jaro, psal se rok 2004, a rodiče jeli dokoupit další slepičky. Radost trvala pár dnů. Smrt tatínka po náhlém infarktu znamenala konec. Konec radosti ze společných chvilek, konec všeho co mělo trvat věčně.

Největší bolest prožívala maminka, která řekla, že k žádnému psychologovi chodit nebude, protože jejím psychologem a léčitelem zároveň jsou slepice, které si s tatínkem pořídili. Přestože cesta na zahradu je od domu, kde maminka bydlí dost daleko, a na nohy chodí velice těžce, i přes velké mrazy a horka se láskyplně stará o každou pipinku.

Dokonce si za nimi chodí i popovídat. Měla jich třicet, a dnes má už jenom dvě. Všechny s láskou pochovala, a ikdyž musí na operaci, řekla, že ani jednu na pekáč nedá. To by jim nemohla udělat. Oni ji podržely, a ona jim je za to vděčná.

My si jenom neumíme představit co bude, až skutečně  nebudou. Nové maminka nechce. Tyhle byli jejich společné s tatínkem. Bylo to pouto, které maminku drželo celou  tu těžkou dobu nad vodou. Jakési hmatatelné živé spojení s tím, co měl rád i tatínek.

A pak že jsou slepice hloupá zvířata. Od určité doby zastávám opačný názor. I mezi slepicí a člověkem bývají vřelé vztahy.

S pozdravem Maca.M.


Haf, to jsou hodné slepice. Já vím, že jsou slepice chytré, proto je nikdy nehoním. Zato kačeny, ty proženu ráda. A holuby. Ale slepice ne.

Máte doma nějakého nezvyklého mazlíka? Je chytrý nebo hloupý? Pošlete nám vyprávění a třeba i fotku na redakce@zena-in.cz!

Reklama