Když se řekne slepice, představí si naši mužští protějšci v lepším případě opravdu slepici, horší případ pro jistotu neuvádím. My ženy protože jsme chytré si pod slepičkou představíme dobrá vajíčka do naší kuchyňky.
Moji rodiče odešli do důchodu byť starobního poměrně mladí, a protože milovali zahradu a práci v ní, pořídili si jak se říká na stará kolena do ní i slepice. Aby byly kompletní tým, postaral se tatínek o kohoutka.
Nikdy jsme nezažili, jak chutná polévka z domácí slípky, protože ze všech se okamžitě staly domácí miláčci. Vyvářelo se jim, kupovalo nejlepší masíčko, a kdybychom někomu řekli na kolik by v přepočtu vyšlo jedno vajíčko, nestačil by se divit.
Největší bolest prožívala maminka, která řekla, že k žádnému psychologovi chodit nebude, protože jejím psychologem a léčitelem zároveň jsou slepice, které si s tatínkem pořídili. Přestože cesta na zahradu je od domu, kde maminka bydlí dost daleko, a na nohy chodí velice těžce, i přes velké mrazy a horka se láskyplně stará o každou pipinku.
My si jenom neumíme představit co bude, až skutečně nebudou. Nové maminka nechce. Tyhle byli jejich společné s tatínkem. Bylo to pouto, které maminku drželo celou tu těžkou dobu nad vodou. Jakési hmatatelné živé spojení s tím, co měl rád i tatínek.
A pak že jsou slepice hloupá zvířata. Od určité doby zastávám opačný názor. I mezi slepicí a člověkem bývají vřelé vztahy.
S pozdravem Maca.M.
Haf, to jsou hodné slepice. Já vím, že jsou slepice chytré, proto je nikdy nehoním. Zato kačeny, ty proženu ráda. A holuby. Ale slepice ne.
Máte doma nějakého nezvyklého mazlíka? Je chytrý nebo hloupý? Pošlete nám vyprávění a třeba i fotku na redakce@zena-in.cz!
Nový komentář
Komentáře
Simba: co se zvířat týče, líbí se mi i encyklopedický stan a jeho osazenstvo: .....Jen profesor Schuster ho přiváděl k zoufalství, neboť ve všech svých výkladech operoval s myší polní. Slon africký byl o tři tisíce myší lehčí než slon indický, brouk kovařík byl velký jako tři myší ouška, lasička byla jedenapůlkrát hbitější než myš. Tázala se ho jedna dáma, jak jedovatá je muchomůrka zelená. Jeho odpověď jsem si zapsal: "Muchomůrka zelená je tak prudce jedovatá, že pouhý její úlomek byl by schopen otráviti takové množství myší, že tyto položeny vedle sebe vytvořily by řadu, podél níž by zdatný chodec pochodoval 34 dnů."
Irena1: čakovický prak je moje oblíbená pasáž z Cimrmanů :)
Clerenc: Zoře se do pranic tkanic, tkanic pranic...prostě nechtěla to žrát
Irena1
lepší kousky sníme, horší pochováme
pěkný příběh, moje babička si taky kdysi pořídila slepice na zahrádku v kolonii, pojmenovala je po kolegyních z práce ...slepice Máńa byla její nejoblíbenější :)
Souhlasím s Irenou, mamince bych pořídila zvířátko, které by s ní bylo doma i po operaci.
to je krásnej příběh
Slepice, pokud to tedy nejsou právě křížení hybridi na vajíčka a jsou čistokrevné, jsou nejen hezké, ale i docela milé a dají se ochočit. Nikdy z nich nemůžou být bytoví mazlíčci, protože čistotě se nenaučí a plkají všude, ale kdyby tomu tak bylo, určitě by našly své místo i na gauči u televize
Heduš: to já neee, to Cimrmani - ale tohle je nějaká očesaná verze, mluvené je to mnohem lepší
asi bych se maminky neptala a něco jí koupila - nemusí to být zrovna slepičky, kolikrát stačí i něco malého s kratší "životností", králíček, morče.....většina maminek je na ty mrňousky prostě jako maminka - vypiplá je a má proč žít
Irena1:
Dobrýýý!!
http://mujweb.atlas.cz/www/antihen/zabava2.html
Hezký a dojemný...