Lékaři se shodují, že nejdůležitějším vodítkem při výběru potraviny by mělo být nutriční složení. Nakupovat bychom tedy měli výživově vyvážené potraviny, abychom z nich sestavili jídelníček, který bude obsahovat optimální množství jednotlivých živin. Jak se to ale naučit?

Pod záštitou iniciativy Vím, co jím a piju vznikl 12dílný video seriál, kterým provází odborníci na zdravé stravování – PhDr. Karolína Hlavatá, Ph.D., a Ing. Petr Havlíček. Na Ženě-in budete mít nyní možnost zhlédnout každý týden jeden díl.

video

Výrobu videa dostala do vínku režisérka oblíbených reality shows Simona Hanáková. Režírovala několik sérií Jste to, co jíte nebo Ano šéfe! Mrkněte na malou ochutnávku z natáčení druhé série seriálu Vím, co jím.

V každém díle seriálu se dozvíte, které výrobky jsou v dané kategorii potravin nejvhodnější. Například v díle o tucích zjistíte, jak je to s věčnými rivaly – máslem a margarínem. Každý díl však obsahuje i cenné praktické rady – například kolik plátku sýra bychom si měli dát na krajíc chleba k snídani nebo kolik mléka či jogurtu bychom měli přidat k ranní misce cereálií.

video

Odborníci vás naučí sledovat informace na obalech potravin

Podle průzkumů zkoumáme na obalech potravin nejčastěji datum spotřeby. Nutričnímu složení příliš mnoho Čechů nerozumí. Pokud jste si zatím nevěděli s tabulkou nutričního složení rady ani vy, odborníci vám poradí, jak se v ní zorientovat a především jaké hodnoty jsou pro které druhy potravin ideální a jaké už rizikové.video

Seriál startuje již příští týden

video

Jako první se dozvíte, jak si vybírat pečivo. V dalších dílech si odborníci vezmou na paškál i šunku a spočítají vám, jak drahá a nekvalitní je ve skutečnosti šunka, jež se v regálu zdá jako výhodná volba. Dozvíte se, kdy může být majonéza neškodnou součástí zdravého jídelníčku, jaké jsou ve skutečnosti rozdíly mezi různými druhy olejů, že zmrzlina může být kvalitní svačinou nebo jak je to s přílohami, když držíme dietu.

 

Reklama