Právě dnes 13. března začíná Jan Svěrák natáčet film Vratné lahve podle scénáře svého otce Zdeňka Svěráka. Dlouho plánovaný projekt se tak konečně dočká svého uskutečnění.

 

Před dvěma lety rozhodl Zdeněk Svěrák o tom, že jeho scénář není tak dobrý, aby se dočkal filmové realizace. Vzniklo pět různých verzí scénáře, ale Jan Svěrák stále nebyl spokojen. A tak se, i přes již uskutečněný výběr herců, vše zastavilo.

Ale komedie, jejíž hrdinou je učitel v důchodu, který přijme brigádnické místo ve výkupu lahví v jednom pražském supermarketu, přece jen nezůstala ležet ladem. A její premiéra je naplánována na 8. března 2007.


„Nová verze scénáře se víc točí kolem hlavní postavy a jeho rodiny. Táta zapojil do příběhu osobní zkušenost s podzimem života a teď to funguje - je to osobní, pravdivé a je to smutnoveselé,“ charakterizuje obnovený projekt filmu Vratné lahve režisér a producent Jan Svěrák.

 

V hlavních rolích filmu Vratné lahve uvidíme Zdeňka Svěráka a Danielu Kolářovou, kteří se v rolích manželů sešli již v legendární komedii Na samotě u lesa. Dále hrají Tatiana Vilhelmová, Jiří Macháček, Pavel Landovský, Nela Boudová a další.

Zájemci mohou difrakce sledovat natáčení filmu. Během něj totiž bude fungovat webová on-line kamera, díky níž bude možné vše sledovat. Spuštěna bude s prvním natáčecím dnem, tzn. dnes.

Pokud vás to zaujalo, podívejte se SEM.

Webové stránky budou postupně přinášet i portréty různých filmových profesí, rozhovory s tvůrci a další zajímavosti. Televizní práva na Vratné lahve získala televize Nova, ale na premiéru si budeme muset ještě počkat.

 

Máte ráda filmy režiséra Jana Svěráka?

Je toto spojení otce a syna přínosem pro českou kinematografii?

Reklama