Bohužel patřím mezi ty, kteří se trápí s pylovou alergií. Jakmile začne krásný duben, který mám tak ráda pro jeho syté barvy, jak se příroda probouzí, projeví se u mne působení pylů ve vzduchu. Začne mě bolet hlava a špatně se mi dýchá, později se přidají i potíže s očima, cítím jak najednou reagují na pyl svěděním a pálením, také se přidá vodnatá rýma.

Prostě klasické projevy jarní pylové alergie. Proto jsem si stáhla do mobilního telefonu aplikaci Claritine, která je pro mne velmi praktická – přináší mi pylové zpravodajství, informace o rostlinách, které zrovna kvetou i s tím, jaký bude mít pyl ve vzduchu vývoj – zda bude v dalších týdnech posilovat nebo naopak zda se koncentrace sníží.  Při vyplnění profilu navíc můžete označit místo, kde žijete a aplikace vám tak dodává zprávy přímo pro vás.

Je dobré mít informace o koncentraci alergenů v ovzduší. Koncentrace alergenů je v aplikaci vyjádřena graficky v pěti stupních intenzity. Jednou týdně se vše aktualizuje. Dobrým tipem, je, že si můžu v rámci aplikace nastavit i zasílání upozornění, pokud se koncentrace alergenů v ovzduší změní.

Aplikace mi přináší kromě pylového zpravodajství i řadu dalších užitečných informací, které by mě v souvislosti s alergií mohly zajímat

  • Základní popis alergie, typy alergie – na pyly, na prach, srst domácích zvířat
  • Popis a fotografie nejčastějších alergenů
  • Tipy na zmírnění alergie
  • Tipy pro rodiče dětí, které trpí alergii
  • Zajímavosti týkající se projevu alergie – alergické rýmy. Např. i skutečnost, že kýchat nelze s otevřenýma očima
  • Popis první pomoci při anafylaktickém šoku – důležitá informace, kterou není radno podceňovat

Jestli si ji také chcete stáhnout, odkazy ke stažení najdete v obchodech AppStore a Google Play. Případně oba odkazy najdete na na stránce www.claritine.cz.

Myslím, že je to praktická pomůcka pro každého pylového alergika.

Reklama