tv

Přiznám se, že se na televizní cestopisy rád podívám. Kouzlo krajin a kultur v nich na mě vždycky dýchne a já zatoužím tu či onu zemi navštívit.

Kdybych měl vybrat svůj nejoblíbenější cestopisný pořad, po dlouhém váhání zvolím Objektiv. Sleduji ho už léta a stále se stejným zaujetím. Reportáže v něm mi vždycky řeknou něco nového.

Čím mi bylo sledování užitečné?

Nejsem zrovna velký zahraniční turista. Rád bych byl, ale financí a času se tolik nedostává, takže zatím jsou to většinou pouze sny, kam bych se chtěl jednou podívat. Přesto jsem díky reportáži loni zavítal na Tenerife a musím říct, že jsem díky televizním cestopisům přesně věděl, co všechno chci navštívit.

Iluze a deziluze

Bál jsem se, že nebudu okouzlen. Ale pravda je taková, že vidět něco v televizi a pak tu stejnou věc spatřit na vlastní oči, je prostě docela odlišná záležitost. A postavím tu na roveň zázraky přírodní se zázraky, které vytvořila lidská ruka. Vyšplhat na sopku Pico del Teide byl pro mě obdobně silný zážitek jako navštívit pověstný sobotní bleší trh v Santa Cruz.

Dětské oči

Když se dívám na televizní cestopis, připadám si jako malý kluk. Objevuji nová místa a jsem docela paf. Cestopisy byly hlavní důvod, proč jsem prosazoval velkoplošnou televizi, a skutečně se to vyplatilo. Z některých dobře natočených pasáží mám na naší osmdesátipalcové úhlopříčce doslova závratě!

A co vy, milé čtenářky, sledujete televizní cestopisy? Který je váš nejoblíbenější? Inspirovala jste se někdy a vyrazila na místo, o kterém jste dřív neměla tušení? Naplánovala jste někdy dovolenou pod vlivem televizního cestopisu?

Reklama