Minulé pondělí uvedla Česká televize premiérově první díl nového českého kriminálního seriálu Případy 1. oddělení. Dnes bude uveden díl druhý. Budete se dívat? Zaujal vás díl předchozí?

Případy 1. oddělení je nový český seriál, natočený na základě čtrnácti skutečných kriminálních případů, které řešili po roce 1989 policisté oddělení vražd na území Prahy.
1. oddělení je elitní útvar, který v posledních letech dosahuje objasněnosti trestných činů okolo 95 %.
Spoluautorem scénáře je současný šéf oddělení vražd Josef Mareš. Už to je zárukou, že nejde o žádný televizní paskvil. Děj je jasně podložen.

První díl seriálu byl vysílán minulé pondělí 6. ledna ve 20.00 hod. na Čt 1 a jmenoval se Rozčtvrcená. Tvůrci seriálu i herci se s ním popasovali dobře. Žádné přehnané automobilové honičky, požáry, skoky přes budovy, kaskadérské kousky.

Seriál trochu připomíná Malého pitavala z velkého města z osmdesátých let minulého století. Zejména složením kriminalistů: starším a zkušeným Bolkem Polívkou, ctižádostivým Mirkem Vladykou, odvážným Filipem Blažkem, ženy obdivujícím Petrem Stachem či profesionálním Ondřejem Vetchým.

ctyri

Případy 1. oddělění se rýsují jako seriál, který se po dlouhé době opravdu podařil.
Budete se dnes dívat i na díl druhý, nazvaný Fantom z Jižáku?
My ano. Rozhodně bezpečnější než chodit v noci po pražských ulicích. :)

Fotogalerie obsahuje 8 seriálových snímků, klikni na první

Případy 1. oddělení (2014)

poskytnuté fotografie: www.ceskatelevize.cz
jiný použitý zdroj: www.youtube.com

Reklama