Mám kamarádku, která vlastní, tak jako já, hodinky značky Storm. Oboje hodinky nám začaly stávkovat – permoníčci, co točí s ručičkami, vycucali poslední zbytky baterie a hodinky se zastavily… a jak byli permoníci naštvaní, tak aby toho nebylo málo, ještě mi kladívečkem rozbili sklíčko.

S kamarádkou jsme si daly sraz a šly jsme hodinky donést do prodejny, aby je poslali do servisu. Daně je odeslali na výměnu baterky a já si je zase odnesla domů, protože plášť, co potřebuji vyměnit kvůli prasklému sklu, zrovna nemají a dovezou ho kdoví kdy…

Z Příkopů, kde se ona značková prodejna nacházela, jsme se pěšmo vydaly k Tescu, do oblíbeného krámečku se šperky. Za výlohou jsem zahlédla čtyřcentimetrovou ještěrku, přívěsek na řetízek, z chirurgické oceli. A protože mám ještěří úchylku, neodolala jsem, vlítla do obchodu a ihned jsem ji zakoupila.

Chvíli po nás do obchůdku vešla blonďatá slečna se seriózně vypadajícím doprovodem, okukovali výlohy, pak se zeptali, jestli z chirurgické oceli mají též náramky… paní prodávající ukázala na příslušné místo, slečna se odebrala oním směrem a opět okukovala (ale od toho přeci výlohy jsou, že).

Pak se slečna zeptala, co že to vlastně je ta chirurgická ocel. Prodavačka odvětila, že chirurgická ocel je prostě chirurgická ocel (pro neznalé laicky a svými slovy dodávám, že to je zdravotně nezávadný kov, vhodný i pro alergiky, jako jsem např. já).

Po této odpovědi se slečna začala vztekat (naprosto ji chápu), že to je to samé, jako kdyby se zeptala, co to je stříbro, a dostala by odpověď, že stříbro je stříbro nebo že zlato je zlato. A že prodavačka tomu vlastně vůbec nerozumí a měla by jít radši prodávat brambory…

S kamarádkou jsme nevydržely a začaly se smát.

Radši jsme urychleně obchod opustily, aby se nakonec ještě nepustily do nás.

benynka


Milá benynko, slečně se nedivím, že po odpovědi prodavačky neměla dobrou náladu, ale osobně jsem ještě nikdy nikoho neposlala prodávat brambory :-)).

Soutěž

Otázka číslo osm: Prosím stručně

Jak soutěžit, podívejte se ZDE.
Reklama