Do své kuchyně nám dá nahlédnout také čtenářka s nickem Slavuska. Voní to tam hezky, jen koprovka na stůl nesmí :) Více již v příspěvku.

U nás nakupuji většinou já, jsem na mateřské, tak mám dost času chodit po obchodech, a vyhledávat akce. Tím se dá hodně peněz ušetřit.
Jinak přítel je méně vybíravý než já. On nejí jen koprovku (tu nejím ani já), a ovesné kaše a podobné zrní. To já mám sice ráda, ale toho není problém udělat si jednu porci. Takže to co vařím, tak sní vždy, a  zakázaná jídla má spíš on. Já třeba nesnáším zelí, vadí mi i ten smrad při vaření, takže na vepřo-knelo-zelo nebo segedín vysílám přítele do restaurace.
Dříve jsme tedy měli trochu problém v tom, že já jsem zvyklá solit strašně málo, a přítel zase poměrně dost. Takže jemu moje jídla připadala mdlá, a mě ty jeho přesolená. Ale jelikož vařím častěji já, tak si k mé velké radosti přítel celkem zvykl na méně slaná jídla, což si myslím, že mu určitě prospěje. Dřív si na mnou uvařené brambory nasypal ještě půl slánky soli, ale asi před měsícem mi pochválil můj řízek s bramborem, přičemž řízek jsem vůbec nesolila, a v bramborách byla půl lžička soli na celý velký kastrol. Takže takové moje malé vítězství :-)

Zdravě se moc nestravujeme, sice se snažím ke každému jídlu přidat alespoň kousek zeleniny, ale většinou jíme taková ta klasická jídla, jako smažák s bramborem, gulášek, a podobně. Občas rizoto nebo zapečené těstoviny.

A kdo z nás je lepší kuchař? To si opravdu netroufám odhadnout. Ještě před několika lety spíš on, ale od té doby, co spolu žijeme, a já takřka každý den vařím, tak jsme se toho dost naučila, takže jsme asi nastejno.

Ale jako správný chlap, ten gulášek umí lépe než já :)

Slavuska

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________

Ano, gulášek, to je majstrštyk mužů - kuchařů a šéfkuchařů.
Vcelku vám to doma v kuchyni funguje dobře, tak ať to tak i nadále vydrží.
Děkuji, že jste napsala, mějte pěkný den
Saša

Téma dne: Mluvíte si s partnerem do jídla a do vaření?

  • Shodnete se s partnerem na nákupu potravin?
  • Má váš manžel (partner) úplně jiné choutky (samozřejmě ty potravinové), než vy?
  • Sní bez remcání, co uvaříte?
    Nebo nějaké jídlo vyloženě nesnáší, tozn. že u vás patří na tzv. seznam zakázaných jídel...
  • A co Vy sama?
  • Snažíte se jíst zdravě?
  • Jaké jídlo máte nejraději?
  • A chutnají Vám jídla, která případně uvaří Váš manžel (partner)?
  • A teď na rovinu, pokud Váš partner vaří, je lepší kuchař on nebo Vy?

O vaření a nákupu potravin ve vaší domácnosti
pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným dárkem: přírodní bylinnou, vlasovou kosmetikou Ryor

ryor

Reklama