Pod pojmem slavnostní pokrm si každý představí něco jiného. Je tu však jeden, na němž se shodne čtvrtina českých rodin. Vítězem průzkumu s názvem Česká rodina žije se stal smažený řízek. Špatně si ovšem nevedla ani svíčková, kterou zvolila pětina dotázaných. To ale nejsou jediná zajímavá fakta, kterých se Nadace Kooperativa při zkoumání 750 respondentů dobrala.

rizek

Že náš jídelníček stojí pevně na českých receptech s vyšším podílem tuku, to není žádnou novinkou. Věděli jste ale, že druhou nejoblíbenější kuchyní v České republice je ta italská? Že Češi v jídle neradi experimentují, dokázala i ne příliš velká obliba netradičních či exotických pokrmů na oslavách. Volí je pouhá tři procenta dotázaných. A slavné to není ani s konzumací ovoce a zeleniny. Denně si ji dopřejí pouze ve 44 procentech domácností.

S pravidelností to není také žádná výhra. Alespoň pětkrát denně jí pouze čtyři z deseti českých rodin. Co je to pravidelně snídat, neví 29 procent dotázaných a neužijeme si ani společných večeří. Sejde se při nich pouze 38 procent domácností. Na vině jsou při tom hlavně rozdílné příchody domů.

Když už se rodina sejde k večeři, téměř třetina z nich neopomene zapnout televizi, kterou vnímá jako kulisu.

A jak je to u vás?

Reklama