Dobrý den,


dnes je vhodné téma podělit se o své první kuchařské zážitky.


Své experimentování v kuchyni jsem vždy zkoušela doma na své rodině. Můj tatínek byl vždy zatížen na sladkosti a na pečené maso. Jednoho dne k nám zavítal na první návštěvu můj nyní už manžel. Přišel, posadil se a rodiče se na něj hned sesypaly se spoustou otázek. Protože dorazil v pozdních odpoledních hodinách, rozhodla jsem se uvařit něco rychlého. Protože tatínek miloval krupicovou kaši a v té době přítel také,  pustila jsem se do ní.


Ten den zafungoval zákon schválnosti a z mého díla byla hmota, která by se dala dobře použít místo malty mezi cihly. Má rodina i přítel vše statečně snědly, ale tenkrát taťka přítelovi radil jestli si to chození se mnou přece jen nechce rozmyslet, že s tím vařením to nevidí zrovna růžově.


No, nerozmyslel, jsme spolu již 12 let a v kuchařském umění se stále zdokonaluji.


Jana (arna2005)


Milá Jano,

ty první rodinné návštěvy bývají samy o sobě dost náročné, že? Ale možná, že vaše krmě "malta mezi cihly" odpoutala pozornost od faktu, že je přítel - manžel slavnostně uveden do rodiny.

Těch 12 společně prožitých let vám jistě dává to nejlepší kuchařské vysvědčení.

P. S.:  Asi v jedenácti letech jsem trojobal na řízky vyrobila stylem: SÁDRA, vejce, strouhanka. S řízkem se pak daly zatloukat hřebíky.

Mějte krásný den 

Reklama