Pro milovníky vína máme dobré zprávy. Blíží se největší slavnosti vína v Čechách a na Moravě! Tyto úžasné dny plné vína, tance a dobré nálady proběhnou již tento víkend 12. – 14. září. Máte možnost pozvednout číši s chutným vínem a navíc vyhrát zajímavé ceny.

12. - 13. září Znojemské historické vinobraní

Největší slavnost vína v zemi nabídne nezapomenutelnou podívanou pro děti i dospělé. Ulice Znojma zaplní na dva dny kejklíři a ohňová divadla, v centru vyrostou historická tržiště a vojenské ležení. Burčák a víno potečou proudem, k návštěvě pozve nespočet mázhauzů.

Několik set postav v dobových kostýmech se představí ve velkolepém historickém průvodu v čele s králem Janem Lucemburským v podání známého herce Jiřího Pomeje. Napětí nabídnou nelítostné rytířské souboje.

Na pódiu se vám představí přední osobnosti českého showbyznysu. V rámci kulturního programu vystoupí Lucie Bílá, Olympic, Ewa Farná, Václav Neckář, Vladimír Hron, Petr Rychlý a další

Informace můžete hledat také zde.

12. - 14. září Pálavské vinobraní

O den déle potrvá Pálavské vinobraní. Na Pálavské vinobraní, které se koná v malebném městě Mikulov, na vás také čeká spousta zážitků s historickým programem. Uvidíte vyslání těžkooděnců za záchranou Václava IV. do vězení ve Vídni a slavnostní příjezd s jeho družinou, historické tance a nebude chybět ani ohňová show.

Večer vám zazpívají hvězdy jako Aneta Langerová, Tata bojs, Horkýžeslíže, Gypsi.cz, Clou, Air Fare, Chinaski, Buty. Milovníci folklóru si zcela jistě vychutnají vystoupení Jožky Černého, Hradišťanu, Břeclavanu a jiných interpretů.

Pro návštěvníky z Brna bude speciálně vypravený vlak - Pálavský expres. Letos poprvé bude navíc k dispozici stanové městečko!

Podrobnější informace o této akci naleznete na stránkách města Mikulov.

Ochutnávejte, nakupujte, vyhrávejte

Každý návštěvník vinobraní, který navštíví Freeport, má šanci vyhrát nákupy zdarma! Denně proplatí Freeport dvěma šťastným výhercům celý nákup až do hodnoty 10 000,- Kč. Stačí mít plné tašky a na ruce náramek, který je vstupenkou na Znojemské či Pálavské vinobraní!

Po celé tři dny můžete ve Freeportu ochutnávat vína od rakouských vinařů a soutěžit o nejlepšího znalce vín. Všichni, kteří uhodnou odrůdu degustovaných vín, získají poukaz na nákup v hodnotě 200,- Kč a láhev kvalitního vína.

Speciální slevy čekají od pátku do neděle na všechny milovníky vína v nejlepších značkových obchodech ve Freeportu. Freeport International Outlet se nachází na bývalém hraničním přechodu Hatě u Znojma.

Půjdete na vinobraní?
Reklama