Hadidova děvčata
Lymeská borelióza a Hashimotova tyreoiditida

ne1.jpg
Foto: Shutterstock

Od roku 2012 bojuje Yolanda Hadid, hvězda seriálu Real Housewives of Beverly Hills a matka top modelek Gigi a Belly s boreliózou. Mezi příznaky patří horečka, bolesti těla a únava. Pokud se neléčí včas, může vést ke komplikacím.

Yolanda online časopisu Bravo prozradila: „Ztratila jsem schopnost číst, psát nebo dokonce sledovat televizi, protože nedokážu zpracovávat informace a vůbec žádné podněty. Mám pocit, jako by někdo přišel, zabavil mi mozek a svázal mi ruce za zády, abych se jen dívala a viděla, jak život plyne, aniž bych se ho účastnila.

Stejným onemocněním trpí i Bella Hadid. Její sestra Gigi zase trpí Hashimotovovou tyreoiditidou, což je autoimunitní zánětlivé onemocnění štítné žlázy.

Selena Gomez
Lupus

ne2.jpg
Foto: Shutterstock

Selena Gomez v roce 2015 médiím odhalila, že trpí lupusem, zánětlivým onemocněním, které způsobuje, že imunitní systém napadá vlastní tkáně. V případě Seleny ji nemoc poškodila ledviny a v roce 2017 podstoupila transplantaci.

Moc jsem nevěděla, co ta nemoc obnáší, takže to skončilo tak, že mi šlo o život,“ řekla Selena magazínu E! News na galavečeru Breaking Through Alliance Lupus Research v New Yorku. „Naštěstí mi jedna z mých nejlepších kamarádek darovala ledvinu, a to byl ten největší dar, který jsem kdy v životě dostala. Teď se mi daří docela dobře.“

Nick Jonas
Cukrovka prvního stupně

ne3.jpg
Foto: Shutterstock

Zpěvák a herec Nick Jonas patří mezi 1,25 milionu Američanů, kteří trpí cukrovkou prvního stupně. „Je to nemoc, kterou mi diagnostikovali, když mi bylo 13 let. Byl to moment v mém životě, kdy jsem se právě chystal začít dělat hudbu se svými bratry a koncertovat, si myslel jsem si, že mě to zpomalí, ale naštěstí jsem to všechno zvládl,“ Řekl na předávání cen Radio Disney Music Awards v dubnu 2017.

Lady Gaga
Fibromyalgie

ne4.jpg
Foto: Shutterstock

Kontroverzní zpěvačka sdílí s fanoušky dobré věci i ty zlé, a tak v roce 2017 vydala na svém twitterovém účtu prohlášení, že jí byla diagnostikována fibromyalgie. Nemoc jí způsobovala chronickou bolest a deprese, a nakonec byla i důvodem k odložení několika evropských koncertů. Čím je choroba vyvolána? Jednou z příčin může být i prožité psychické trauma. Slavná umělkyně a módní experimentátorka se domnívá, že spouštěčem nevyléčitelného onemocnění mohlo být to, že byla v 19 letech znásilněna. Stejnou nemocí trpí třeba i Morgan Freeman.

Kim Kardashian West
Lupénka

ne5.jpg
Foto: Shutterstock

Kim se již léta potýká s lupénkou, autoimunitním onemocněním kůže. „Využívám světelnou terapii a nechci to zakřiknout, ale lupénka je téměř pryč. Řekla bych, že tak 60 procent zmizelo,“ řekla v listopadu 2017 pro magazín People.

Sasha Pieterse
PCOS

ne6.jpg
Foto: Shutterstock

Syndrom polycystických ovarií je častá a neprobádaná diagnóza žen, o které se téměř nemluví. Je zařazena do skupiny tzv. nevyléčitelných nemocí, což znamená, že na ní dosud nebyl nalezen lék, jež by působil na všechny. Také se neví přesně, proč vzniká – ale podle všeho souvisí s genetikou, někdy i nadváhou a inzulinovou rezistencí. Má četné příznaky od ztráty vlasů, nadváhy, úzkostí, akné, neplodnosti po deprese – ale ty se ale nemusí projevovat všem.

Netušila jsem, co se se mnou děje, a už vůbec jsem nevěděla, jak to řešit,“ řekla herečka z Pretty Little Liars v jedné z epizod pořadu Dancing With the Stars v září 2017. „Nedávno mi byl diagnostikován PCOS, syndrom polycystických ovarií a konečně jsem zjistila, na čem jsem,“ řekla Sasha, která mezi příznaky, jež ji trápily, uvedla nepravidelnou menstruaci, přibývání na váze a úzkosti.

Pink
Astma

ne7.jpg
Foto: Shutterstock

„Na pódiu často musím být schopná vyběhnout desítky schodů a zároveň být schopná zpívat,“ řekla zpěvačka v prosinci 2009 časopisu Women’s Health. „Jsem astmatička a věřte nebo ne, pro zpěvačku je to snad to nejhorší, co se může stát,“ dodala.

George Clooney
Chronická bolest

ne8.jpg
Foto: Shutterstock

Prodělal jsem dlouhou rekonvalescenci,“ řekl Clooney v únoru 2012 časopisu The Hollywood Reporter o nehodě, která vedla k jeho boji s chronickými bolestmi. „Musel jsem se smířit s tím, že bolesti porazím na úplně jiné úrovni, té psychické. Chodil jsem k člověku, který se zabývá léčbou bolesti a ten se mi snažil do hlavy vštípit to, že se nemůžu celý život litovat, kvůli tomu, jak jsem se dříve cítil, protože už se tak nikdy cítit nebudu.“

Tom Hanks
Cukrovka druhého stupně

ne9.jpg
Foto: Shutterstock

Šel jsem k doktorovi a on mi řekl: Víte, jak jsem vám říkal před lety, že máte vysoké hodnoty cukru v krvi? No, tak vám gratuluji mladý muži! Máte cukrovku druhého stupně," řekl Hanks moderátorovi Davidu Lettermanovi v říjnu 2013.

Mariah Carey
Bipolární porucha

ne10.jpg
Foto: Shutterstock

Bipolární porucha se vyznačuje prudkými výkyvy nálad. „Až donedávna jsem žila v popírání a izolaci a v neustálém strachu, že mě někdo sleduje,“ řekla zpěvačka v dubnu 2018 v rozhovoru pro magazín People. Bipolární poruchou trpí i rapper a manžel Kim Kardashian Kanye West, herečka Catherine Zeta-Jones a zpěvačka Demi Lovato, která se nedávno přiznala ke své nonbinaritě, což jí prý psychicky velmi pomohlo. Když už jsme u těch duševních nemocí, modelka Gisele Bündchen trpí zase panickými ataky a Ariana Grande posttraumatickou stresovou poruchou způsobenou teroristickým útokem na jejím koncertě v roce 2018.