Christina Aguilera
Americká zpěvačka je osobností, která často otevírá téma duševního zdraví. Sama si totiž prošla depresemi a úzkostmi a na jejím duševním stavu se výraznou měrou podepsalo chování jejího otce. Ten totiž svou manželku a dvě dcery surově bil. Na své psychice se herečka v posledních letech snaží intenzivně pracovat a mimo jiné uvedla, že zahojit rány z traumatického dětství jí pomáhá cvičení jógy, která je nejen o fyzickém, ale také o psychickém uvolnění.

Světlana Nálepková
Ne zrovna jednoduché dětství prožila česká herečka Světlana Nálepková. Terčem fyzických útoků ze strany jejího otce, který působil jako voják, byla hlavně hereččina maminka. V pořadu Povídej ale uvedla, že víc občas dostala i ona se sestrou. Komplikovaný vztah s otcem se pravděpodobně promítl i do jejích dalších vztahů, v nichž neměla úplně štěstí, a dokonce naletěla sňatkovému podvodníkovi. Útěchu pro duši potom hledala v buddhismu, v meditaci a v józe.

64ec7b826ab4bobrazek.png
Foto: iDNES.cz / Profimedia

Halle Berry
Hrůzné vzpomínky na dětství má i další herečka. Jako pětiletá musela se sestrou přihlížet tomu, jak je její matka surově bitá svým manželem. Neváhal ji skopnout ze schodů nebo bít lahví do hlavy. V rozhovoru pro NBC herečka uvedla, že domácí násilí není otázkou třídy nebo bohatství a může potkat kohokoli. Do dospělosti si z toxického prostředí, v němž vyrůstala, herečka odnesla problém se schopností ocenit vlastní hodnotu a vážit si sebe samé.

64ec7d06e6241obrazek.png
Foto: Halle Berry s mámou J. A. Hawkins. Profimedia

Charlize Theron
Americká herečka s africkými kořeny byla bohužel také jedním z dětí, které vyrůstalo v násilnickém prostředí. Její otec alkoholik nešel pro ránu daleko a jeho pití vyústilo v tragédii. Když se jednou vrátil opilý domů, hereččina matka ho v sebeobraně zastřelila.

64ec7e0691b29obrazek.png
Foto: Charlize Theronová s mámou G. J. A. Maritz. Shutterstock

Romana Pavelková
Modelka a podnikatelka měla v životě smůlu na násilnického partnera. Nejprve ji manipuloval, přehnaně kontroloval a odváděl od kamarádů a rodiny a potom ji začal i fyzicky týrat. Modelka měla po celém těle pohmožděniny, a dokonce jí způsobil i naražená žebra nebo zlomený nos. Také jí vyhrožoval, že když něco řekne, ublíží její rodině. Trvalo rok než se Romana z násilnického vztahu dostala. Proti násilí v rodinách nyní bojuje například prostřednictvím svého nadačního fondu.

Rihanna
Typické chování oběti domácího násilí převedla před lety zpěvačka Rihanna. Násilí ze strany svého partnera zpěváka Chrise Browna totiž dlouho přehlížela a omlouvala, a dokonce se k němu po několika rozchodech i několikrát vrátila, přestože za fyzický útok na zpěvačku byl i zatčen. Nakonec ale Rihanně došlo, že takový vztah jí nic dobrého nedá a definitivně se s Chrisem Brownem rozešla.

64ec81318e0a7obrazek.png
Foto: Rihanna a Chris Brown. Profimedia

Tina Turner
Zpěvačka, která zemřela letos v květnu, si s bývalým mužem Ikem Turnerem užila své – stejně jako jejich děti, před kterými ji neváhal bít. Během manželství, které trvalo mezi lety 1962 až 1978, měla zpěvačka mimo jiné zlomený nos, a dokonce se ze zoufalství pokusila o sebevraždu.

64ec81add2a86obrazek.png
Foto: Tina Turner a Ike Turner. Profimedia

Zdroje: Everyday Health, Domestic Violence, Los Angeles Times, Povídej, Barbora Englischova, NBC

Čtěte také:

Reklama