„Seděla jsem ve svém autě a cítila, že plyn pomalu přichází. Pak mi ale došlo, jaké to bude pro mou matku, až mě takhle najde – to mě přinutilo vystoupit. Ona se pro mě tolik obětovala a ukončení mého života by bylo sobectvím,“ svěřila se americká herečka, modelka a královna krásy Halle Berry zpravodajské agentuře Reuters. Halle měla tak těžké deprese, že si několikrát chtěla sáhnout na život. Čokoládová kráska se však postavila na nohy a snaží se se svou psychikou bojovat. Sama říká, že to není snadné, ale nevzdá to.

  • Další ženy trpící depresemi: Beyoncé, Cara Delevingne, J. K. Rowling

Poporodní depresí trpí nejedna žena, včetně těch slavných. O svých psychických problémech promluvila i známá zpěvačka Adele. Ta se po narození syna v roce 2012 stáhla ze světa showbusinessu. „Měla jsem opravdu hrozné poporodní deprese, když se mi narodil syn. Strašně mě to vyděsilo. Nikomu jsem o tom tehdy neřekla, nevěděla jsem jak," svěřila se zpěvačka v rozhovoru pro magazín Vanity Fair. Nakonec Adele zjistila, že se stejným nepřítelem bojují či bojovaly i její kamarádky. I přesto, že šíří osvětu ohledně poporodních depresí, bojí se mít druhé dítě. Bojí se, aby se onen nepříjemný kolotoč opět neopakoval.

  • Další ženy, které přiznaly poporodní deprese: Drew Barrymore, Gwyneth Paltrow, Alanis Morissette

Foto: Shutterstock.com

Dakota Johnson se proslavila v erotickém romantickém filmovém dramatu Padesát odstínů šedi. Spousta žen by dala cokoli být v roli naivní Anastasie, která se zapletla s divokým miliardářem Christianem Greyem. Dakota v roce 2015 otevřené promluvila o svých psychických problémech. Trpí panickými atakami a úzkostmi. Ač je už má nějaký ten rok, stále jí nepříjemné stavy děsí. Nejčastěji se nekontrolovatelné bušení srdce, pocení, špatné dýchání a pocity na omdlení objevují při konkursech.

  • Další slavné ženy trpící úzkostmi a panickými atakami: Cameron Diaz, Nicole Kidman, Kim Basinger
Reklama