64ddf42e17f47obrazek.pngFoto: Profimedia

Sophia Loren – Salvatore Ferragamo: Sofia

Italská filmová herečka Sophia Loren se v 60. letech stala hvězdou světové kinematografie a zároveň byla pro svůj přirozeně smyslný vzhled považována za sex symbol. Svou první malou filmovou roli ztvárnila již ve svých šestnácti letech.

Sophia své tělo vždy milovala přesně takové, jaké je a ráda dávala své přednosti na odiv nošením korzetů, plesových šatů se staženým pasem či plážovými šortkami. Díky její zálibě v módě a krásných věcech se mimo jiné spřátelila s italským návrhářem obuvi Salvatorem Ferragamo, který na konci dvacátých let minulého století ve Florencii založil společnost nesoucí jeho jméno. Sophia, stejně jako Marilyn Monroe, Audrey Hepburn nebo Judy Garland, byla věrnou zákaznicí tohoto luxusního domu.

64ddeb24a5f3bobrazek.png
Foto: Paul A. Hesse Studios, Public domain, via Wikimedia Commons / Se souhlasem ferragamo.com

Ačkoli pan Ferragamo zemřel v roce 1960, jeho rodina podnik vede dál. Aby značka poděkovala herečce za její věrnost a zároveň jí vzdala poctu, pojmenovala po ní kabelku, kterou představila v roce 2009 v rámci kolekce jaro/léto.

Grace Kelly – Hermès: Kelly Bag

Grace Kelly byla americkou herečkou, která se v roce 1956 provdala za monackého knížete Rainiera III., čímž se stala kněžnou.

Oba rodiče Grace byli sportovně založení (otec byl dokonce trojnásobný olympijský vítěz) a také ona sama už na škole milovala tanec, na rozdíl však od svých atleticky nadaných sourozenců se zabývala také modelingem a herectvím.

64ddecaa4c394obrazek.png
Foto: Metro-Goldwyn-Mayer, Public domain, via Wikimedia Commons / Se souhlasem hermes.com

Na vrcholu své herecké kariéry si zahrála ve třech filmech proslulého filmového režiséra a producenta Alfreda Hitchcocka. Během natáčení filmu Chyťte zloděje se Kelly díky kostýmní návrhářce a designérce Edith Head zamilovala do kabelky značky Hermès a od té doby ji téměř nepustila z ruky. Kabelku lichoběžníkového tvaru zpopularizovala tím, že ji měla při sobě ve všech důležitých momentech, včetně oznámení o zasnoubení a také během těhotenství.

Kabelka však byla po Grace Kelly oficiálně pojmenována až v roce 1977.

Lady Diana – Gucci: Diana a Dior: Lady Dior

Jednou z nejznámějších a lidmi nejmilovanějších osobností své doby byla princezna Diana, rodným jménem Diana Frances Spencer. Stala se první manželkou nynějšího britského krále Karla III. a také matkou jejich dvou synů Williama a Harryho. Po rozvodu se věnovala charitě.

Princeznin odkaz nesou hned dvě kabelky. Tou první je kabelka značky Gucci, která je zajímavá svým bambusovým uchem a kterou princezna s oblibou nosila, a to především ke svému oblíbenému outfitu sestávajícího z mikiny a biker shorts.  

64ddee69356f1obrazek.png
Foto: Profimedia / Se souhlasem dior.com

Tou druhou je pak kabelka značky Dior, kterou Diana dostala jako dárek od Bernadette Chirac, manželky bývalého francouzského prezidenta, během své návštěvy v Paříži. Princezna si tuto kabelku natolik oblíbila, že si objednala všechny její dostupné verze. Jako poděkování Dior tuto kabelku následně pojmenoval po ní.

Jacqueline Kennedy Onassis – Gucci: Jackie

Jackie Kennedy byla manželkou J. F. Kennedyho a mezi roky 1961 až 1963 první dámou USA. Po atentátu na jejího muže se starala o jeho odkaz. Později se vdala za řeckého multimilionáře Aristotela Onassise, ale toto manželství nebylo příliš šťastné.

64ddef7f635f7obrazek.png
Foto: Profimedia / Se souhlasem gucci.com

Jackie svým stylem oblékání určovala trendy. Mezi jinými si oblíbila tašku značky Gucci, která byla původně představena pod označením G1244. Tato kožená kabelka ve tvaru půlměsíce se stala jejím velice častým doplňkem, který zároveň kombinovala s ikonickými brýlemi z želvoviny. Značka Gucci proto neváhala a tašku po ní, na její počest, pojmenovala.  

Zdroj info: ellelofficielusavoguevogue2offscreen, wikipedia

Čtěte také: 

Reklama