Božský Leo…
Jednou z nejvýraznějších zahraničních osobností, kterému není lhostejný osud naší planety je bezpochyby herec Leonardo DiCaprio. Držitel Oskara se podílí na záchraně světa již dlouhá léta. Za tu dobu si vysloužit mezi VIP osobnostmi i titul „eko star“. Založil si i vlastní Nadaci Leonarda DiCapria, prostřednictvím které pomáhá v nejrůznějších projektech na ochranu životního prostředí. O tom, že to talentovaný herec myslí se záchranou planety vážně, dokázal i svým vlastním snímkem s názvem 11. hodina. Dokumentární film poukazuje na to, jak svým životním stylem lidé negativně ovlivňují fungování planety a navádí je na správnou cestu, která má planetě pomoct, a ne ji devastovat.

po2.jpg

Vaří v souladu s přírodou
Tématu ekologie se ve své tvorbě věnuje také světově uznávaný kuchař Jamie Oliver. Miliony diváků přesvědčil, že vařit se dá zdravě a z dostupných a kvalitních surovin. V jeho restauracích tak narazíte na jídla, která jsou „přírodní a ekologická“.

Bojovníci za záchranu
Komu jinému by mělo více záležet na přírodě než legendárnímu Indiana Jonesovi. Slavný herec Harrison Ford se již roky angažuje v boji za ochranu životního prostředí a neváhá svoji slavnou tvář propůjčit kampaním na záchranu ohrožených zvířat nebo deštných pralesů. Sám jde pak příkladem i v osobním životě, kdy jeho dům je napájen ze solárních panelů, vlastní bio zeleninovou zahradu a sám dodržuje striktní recyklační program.

po1.jpg

Online osvěta
Řada celebrit využívá k osvětě svých fanoušků sociální sít Instagram. Například topmodelka a velvyslankyně dobré vůle pro životní prostředí při OSN, Giesele Bündchen. Ta má na svém účtu 18,5 milionu sledujících, kterým denně předává svoji životní filozofii týkající se zdravého stravování, ochrany přírody nebo třeba eko bydlení. Fanouškům i nadále připomíná různá eko témata a poukazuje na důležitost trvalé udržitelnosti.

Jedeme na zelené notě
Pokud se od světových celebrit přeneseme k nám do České republiky i zde najdeme řadu talentovaných umělců, kterým není osud přírody lhostejný. Zanotovat si chytlavou píseň s názvem „Žeru naši planetu“ můžete s oblíbeným písničkářem Pokáčem. Ten na Den Země představil svůj nejnovější song, který vznikl v rámci udržitelné kampaně Naše protože společnosti McDonald´s. Jejím prostřednictvím se snaží tento známý řetězec restaurací rychlého občerstvení přispět k šetrnému přístupu k planetě Zemi, je to pro něj ostatně jedno z klíčových témat. Píseň Žeru naši planetu je zároveň hymnou iniciativy Trash Patrols, v rámci které zaměstnanci McDonald’s a další dobrovolníci uklízí vybraná místa v českých regionech.

Podívejte se na video