Září se nese v duchu vydávání nových knížek, za nimiž stojí slavné osobnosti známé spíš díky svému působení na televizních obrazovkách.

kostkova.jpg
Foto: Profimedia

Jedna z novinek je společným dílem manželského páru. Stojí za ní herečka Tereza Kostková a divadelní režisér a herec Jakub Nvota. Publikace Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama je doplněná ilustracemi Jany Švermové.

c9df4421-b575-653f-0bb1-2c13679a730a.jpg
Foto se souhlasem Luxor

„Klára je zvědavá dívenka a velmi ráda klade otázky. Učitel s ní debatuje, seč mu síly stačí, ale někdy mu z jejích nápadů zvoní v uších. Jen si představte, že vymyslela vlastní písmo, úplně otočila gravitaci anebo změnila dějiny troubením na pozoun… Všechno ji zajímá a inspiruje. Svět ale poznává víc srdcem než rozumem. Knížka je primárně určená pro děti, ale podle Terezy Kostkové se do ní klidně mohou začíst u rodiče,“ píše se v anotaci.

 profimedia-0377675244.jpg
Foto: Profimedia

Sportovní moderátor Vojtěch Bernatský se doma skutečně nenudí, protože díky dvěma veselým a vtipným dětem a neméně vtipné manželce má o zábavu postaráno. Společné zážitky a příhody už nějakou dobu sepisuje nejen na Instagramu, ale i do knižní podoby.

0073177044-A101B0N0000644-velka.jpg
Foto se souhlasem Albatros Media

Jeho prvotinou byla v roce 2019 knížka Dvojtáta a na ni navázal o rok později bestseller Tati, už tam budem? Ani během pandemie Vojtěch nezahálel a nyní přichází už se třetím deníkem, tentokrát s názvem Jak dostat tatínka do karantény.

profimedia-0625437756.jpg
Foto: Profimedia

Herečka Jana Bernášková vplula do spisovatelských vod v roce 2020 románem Jak přežít svého muže. Čtenáře v něm zavedla do pro ni tolik známého hereckého světa, ve kterém se pohybuje hlavní hrdinka Lucie. Podle knihy se momentálně připravuje i film. O rok později je na světě Janina druhá kniha – pokračování s názvem Coura.

Coura.jpg
Foto se souhlasem Rosier

„Vycházím v příbězích z hereckého prostředí, které je mi vlastní. Není to ale biografická kniha, to bych byla blázen nebo společenský sebevrah. V románu je několik hrdinek a já jsem obsažená v každé z nich, protože každá z žen otvírá v příběhu jinou problematiku. U jedné je to kariéra a uznání světem. Další řeší mateřství z pohledu nenaplnění, což je podle mě velké téma žen, od nichž se očekává, že budou úplně nadšené z rolí matek. S každým zarezonuje to, co je pro něj důležité a na co je připravený. Coura je o síle ženského přátelství, je plná emocí a humoru, který do života přináší vždy čerstvý vítr a naději,“ prozrazuje Jana Bernášková.

Zdroje: Instagram Terezy Kostkové, Nakladatelství Rosier, Albatros Media