Pro ženy mnohdy vytvářejí velmi extravagantní modely, nešetří barvami, kombinacemi apod. Samy jsou však v soukromí často šedými myškami a halí se do tmavých barev, oversize modelů a velmi jednoduchých kousků, které postrádají kreativitu. Jak slavné módní návrhářky zvládají vlastní šatní skříň?

Phoebe Philo
U Phoebe Philo byste na první pohled asi netipovaly, že určuje módní trendy. Sedmačtyřicetiletá Britka zastávala v letech 2001 až 2006 pozici kreativní ředitelky ve firmě Chloé a následně od roku 2008 do roku 2018 pracovala na stejném místě pro Céline. Zatímco modelky by v jejích návrzích v davu rozhodně nezapadly, sama návrhářka se v módě drží hodně při zemi.

kolaz1.jpgFoto: Profimedia

Maria Grazia Chiuri
Pětašedesátiletá návrhářka italského původu pracuje od roku 2016 pro módní dům Dior, kde působí jako kreativní ředitelka. Stala se tak první ženou, která se u Diora dostala až na tuto pozici. V minulosti pracovala také pro značky Fendi či Valentino. Návrhářčiny modely se vyznačují propojováním klasických a moderních prvků a odkazují k důležitosti feminismu. Barev a výrazných vzorů se rozhodně nebojí, ale v soukromí je její vlastní styl velmi usedlý. Na veřejnosti se objevuje většinou v černé, často volí kalhoty a prostřednictvím o několik čísel většího oblečení sází na pohodlí.

kolaz2.jpgFoto: Profimedia

Tatiana Kovaříková
Mezi hrdé nositelky Tatianiných modelů patří v Česku například zpěvačka Helena Vondráčková nebo spisovatelka Bára Nesvadbová. Módní návrhářka, která se stará o vlastní značku, je ovšem známá i v zahraničí. Její šaty si oblékla například hraběnka Sofie z Wessexu či herečka Andie MacDowell. V rámci svých návrhů sází hlavně na ženskost a jednoduché linie. Nechybí bílá, černá, ale ani výrazné barvy. Poznávacím znamením jejího osobního stylu je ovšem černá v mnoha různých podobách.

kolaz3.jpgFoto: Profimedia

Sarah Burton
Další mocnou ženou ve světě módy je blondýnka Sarah Burton, jejíž modely lze vidět pod hlavičkou značky Alexander McQueen. Britka obléká mnoho slavných žen a navrhovala například svatební šaty pro vévodkyni Kate. V roce 2012 byla časopisem Time zařazena mezi 100 nejvlivnějších lidí planety. Její návrhy bývají velmi dramatické a korespondují tak se zavedenou značkou Alexander McQueen. Sarah Burton ale působí spíš jako holka od vedle. Většinou se obléká do tmavších barev a neukazuje mnoho kůže. 

kolaz4.jpgFoto: Profimedia

Liběna Rochová
Další ženou, která má vliv na tuzemskou módu, je Liběna Rochová. Přestože říká, že má ráda všechny barvy a s oblibou tvoří barevné kolekce, v jejím šatníku převládá černá. Ta prý na její kreativní duši působí uklidňujícím dojmem.

5f60b1af9bb5ekolaz5.jpg
Foto: Profimedia

Čtěte také: