62128dc77fa70cl.jpg
Foto: Shutterstock

Ztvárnit osobu, která skutečně žila nebo stále žije, je vždy velkou výzvou. Zkušené herečky se ale jen tak něčeho nezaleknou. Dramatický seriál První dáma divákům představí hned několik zajímavých proměn. Viola Davis v něm hraje Michelle Obamu, Michelle Pfeiffer ztvárňuje Betty Ford a Gillian Anderson se převtěluje do Eleanor Roosevelt.

Šestapadesátiletá Viola Davis je první afroamerickou herečkou, které se podařilo získat cenu Emmy, Tony i Oscara. Zlatou sošku si odnesla za vedlejší roli ve filmu Ploty z roku 2016. Gillian Anderson můžete znát nejen jako agentku Scullyovou ze seriálu Akta X, ale zahrála si například i britskou političku Margaret Thatcher v seriálu Koruna. Třiašedesátiletá Michelle Pfeiffer excelovala například ve filmu Nebezpečné známosti, za což byla nominovaná na Oscara.

Server Deadline slibuje, že seriál odhrne oponu z osobního a politického života tří jedinečných a tajemných žen a jejich rodin. Sleduje jejich cestu do Washingtonu, ponoří se do jejich minulosti a bude je sledovat až za Bílý dům při nejzásadnějších okamžicích jejich života.

V desetidílné sérii se mimo jiné objeví Kiefer Sutherland jako prezident Franklin D. Roosevelt, Aaron Eckhart jako prezident Gerald Ford a O-T Fagbenle coby prezident Barack Obama. Chybět nebude ani Dakota Fanning jako dcera manželů Fordových.

Premiéru bude mít seriál 17. dubna na americké televizní stanici Showtime.

Zdroje: Deadline, ČSFD, EW, Harper’s Bazaar

Reklama