Audrey Hepburn jako udavatelka módních trendů by se ovšem zřejmě nikdy nezrodila nebýt Huberta de Givenchy, jemuž byla múzou a on jejím dvorním návrhářem. Z jeho dílny pocházejí dnes již legendární modely, jako je třeba hedvábná černá róba, která se objevila ve filmu Snídaně u Tiffanyho.

tif.jpg
Foto: Profimedia

Kendall Jenner

Americká modelka Kendall Jenner vzdala britské herečce a starému Hollywoodu hold na loňském ročníku Met Gala, kde jednoznačně patřila k nejlépe oblečeným hvězdám. Konkrétně se inspirovala postavou Elizy Doolittle ve filmu My Fair Lady, v němž Audrey Hepburn oblékla třpytivé bílé šaty Givenchy.

Podobný model ovšem v moderním pojetí oblékla o desítky let později právě Kendall, která se při jeho tvorbě rovněž spojila s módním domem Givenchy. Šaty byly sice v jejím případě průsvitné, ale zdobily je jemné krystalky, ramenní aplikace a kolem krku měla modelka podobný výrazný náhrdelník. Na rukou nechyběly rukavičky, i když i ty byly průsvitné, aby korespondovaly s šaty.

sa1.jpg
Foto: Profimedia

Anya Taylor-Joy

Stejným filmem a stejnými šaty byly inspirované i ty, které oblékla hvězda seriálu Dámský gambit herečka Anya Taylor-Joy na premiéru snímku Emma v roce 2020. Šlo o vintage kousek z dílny návrháře Boba Mackieho. Herečka šaty vydražila v aukci a udělala z nich součást svého osobního archivu.

Prý se do nich na první pohled zamilovala a hned věděla, že to jsou ty pravé šaty na uvedení filmu odehrávajícího se v historickém prostředí. 

sa2.jpg
Foto: Profimedia

Ariana Grande

Ze svatebních šatů, v nichž se americká zpěvačka vdávala loni v květnu při intimním obřadu, byla také patrná inspirace Audrey Hepburn. Hedvábné šaty měly výstřih ve tvaru srdce, pásek na zádech a kapuci. Doplňoval je tylový závoj s mašlí.

Zpěvačce na míru je navrhla designérka Vera Wang, která se na svatební šaty specializuje, a Arianina stylistka Mimi Cuttrell uvedla, že šaty byly inspirované minimalistickou elegancí Audrey Hepburn, která si ve filmu Funny Face oblékla svatební šaty jako Jo Stockton.

1.jpg

Foto: Profimedia

Beyoncé 

V loňském roce se zpěvačka a její manžel stali tvářemi luxusní šperkařské společnosti Tiffany & Co a Beoyncé si mohla v rámci reklamní kampaně kolem krku pověsit legendární žlutý diamant. Ten v minulosti vynesla v rámci propagace filmu Snídaně u Tiffanyho i Audrey Hepburn, takže stylizace byla jasná. Po vzoru herečky si Beyoncé oblékla černé saténové šaty, které doplnila rukavicemi a vlasy si nechala upravit do drdolu.

sa3.jpg
Foto: Profimedia

Lady Gaga

Žlutý diamant se ovšem houpal na krku už zpěvačce Lady Gaga v roce 2019 u příležitosti předávání Oscarů. I ona se ve svém celkovém looku inspirovala Audrey Hepburn a zvolila černé šaty s rukavičkami od Alexandera McQueena.

sa4.jpg
Foto: Profimedia

Kim Kardashian

Do Audrey se v minulosti stylizovala i podnikatelka a infuencerka Kim Kardashian, když v roce 2014 natáčela reklamu na energy nápoj. A asi byste těžko hledali celebritu, která je v běžném životě stylu slavné herečky vzdálenější. V usedlém černém modelu tvořeném rolákem a cigaretovými kalhotami to sice byla změna, ale Kim nevypadala vůbec špatně. A samozřejmě nechyběly balerínky značky Chanel.

sa5.jpg
Foto: Profimedia

Zdroje: Elle, Vogue, Profimedia, autorka článku, Daily Mail

Čtěte také:

Reklama