Demi Moore

628b5d6761be1obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Dětství herečky Demi Moore se rozhodně nedá označit přídavným jménem šťastné či jednoduché. Vychovávala ji totiž matka alkoholička, která se pro peníze nezdráhala ani těch největších ohavností. Když bylo Demi patnáct let, její matka ji v baru prodala cizímu muži za 500 dolarů, aby měla na alkohol. Herečka se o svém dospívání upřímně rozpovídala v knize Inside Out. 

Selma Blair

628b5d72d8f52obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Hvězda filmu Velmi nebezpečné známosti nebo Pravá blondýnka odhalila krutou pravdu o svém soukromí v nové knize pamětí. Herečka, která trpí roztroušenou sklerózou, v nich uvedla, že byla znásilněna dokonce několikrát. Situaci ale komplikovala skutečnost, že byla většinou opilá, sice nedala k sexu souhlas, ale ani nebyla schopná říct dost. Jednou sice opilá nebyla, ale paralyzoval ji strach. V tom případě šlo i o nejagresivnější znásilnění, které zažila. S pocity studu a zahanbení, které v sobě dlouho měla, pomohl herečce její terapeut. Dlouho byl jedinou osobou, která věděla, co se v jejím životě stalo. Až nyní sebrala odvahu podělit se o své zážitky prostřednictvím knihy i s širokou veřejností.

Alena Doláková

628b5f8457c56obrazek.jpg
Foto: MiroslavHelcl, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons


Česká herečka Alena Doláková se s traumatickým zážitkem svěřila v rozhovoru pro Prostor X loni v červenci. Nechtěla zabíhat do podrobností, ale uvedla, že agresorem byla osoba jí blízká. Nejprve si ani pořádně neuvědomila, že šlo o znásilnění a incident na osm měsíců vytěsnila, k čemuž přispělo i velké pracovní nasazení. Po nějakém čase se v ní bolavá vzpomínka ovšem začala otevírat, bála se chodit mezi lidi a trpěla úzkostmi, takže se rozhodla vyhledat odbornou psychoterapeutickou pomoc, což zpětně po iDnes zhodnotila jako jedno z nejpřínosnějších rozhodnutí ve svém životě.

Demi Lovato

628b5d8556f72obrazek.jpg
Foto: Shutterstock


Dětská hvězda Demi Lovato, která o sobě před časem prohlásila, že je nebinární, má ve své minulosti mnoho démonů. V dokumentární sérii v roce 2021 přiznala, že byla jako náctiletá obětí znásilnění, a dokonce při tomto činu přišla o panenství. Bylo to v době, kdy pracovala pro dětský kanál Disney a dotyčnou osobu musela i po této zkušenosti stále vídat. Následkem prožitého traumatu byl rozvoj poruch příjmu potravy i závislosti na drogách a alkoholu. V roce 2018 se předávkovala tak, že skoro zemřela a prožila své druhé znásilnění. Toho se na ní dopustil její dealer, když ji našel ve stavu, kdy se nemohla bránit.

Jane Fonda

628b5d5471a4eobrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Odsouzeníhodný čin se nevyhnul ani populární americké herečce. V roce 2017 uvedla v rozhovoru pro britský časopis The Edit, že byla v dětství znásilněna a sexuálně zneužívána. Nepříjemné zkušenosti měla i z pozdější doby – například za to, že se odmítla vyspat se svým šéfem, si vysloužila vyhazov. Tyto okolnosti a zážitky vedly k tomu, že Jane Fonda se stala feministkou a bojovnicí za práva žen.

Lady Gaga

628b5f2cc5e1fobrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Hluboce bolestivou vzpomínku si navždy ponese ve svém nitru i americká zpěvačka. Když jí bylo devatenáct let, zneužil ji její hudební producent, což prohlásila v dokumentárním seriálu moderátorky Oprah Winfrey a prince Harryho. Dotyčný jí vyhrožoval, že pokud se nesvlékne, zničí veškerou její dosavadní hudbu. Herečka se dostala do stavu, kdy se nemohla bránit. Po této traumatické zkušenosti se u ní rozvinula posttraumatická stresová porucha a trpěla řadou chronických bolestí.

Zdroje: Demi Lovato: Dancing with The Devil, Prostor X, The Edit, Inside Out, People, iDnes

Čtěte také: