Příjmenář 2010 aneb kalendář se svátky nejčastějších českých příjmení, původně jen jakási recese a vtipný nápad, už dnes žije vlastním životem, a vůbec ne neúspěšným. Letos již můžeme zakoupit tento netradiční kalendář po celé republice, a začít tak slavit příjmeniny!

Podle průzkumu popřálo někomu k příjmeninám 1,2 % lidí. Většina z nich si ale příjmeniny nenašla v kalendáři, ale ve vyhledávači umístěném na stránce www.Prijmenar.cz

„Moc jsme ho chtěli, ale nedal se nikde koupit,“ jsou nejčastější reakce oslovených.                 

Na otázku, jestli se nebudou opakovat problémy s distribucí, které zkomplikovaly loňský prodej, odpovídá Jan Švejda, jeden z autorů, zcela jasně: „Exkluzivní smlouva s nakladatelstvím tuto zásadní věc vyřešila a zajistila bezproblémovou distribuci Příjmenáře po celé ČR.“

„Naší snahou je konkurovat oblíbeností příjmenin klasickým svátkům,“ dodává k plánům druhý z autorů, Martin Kovář. Vize o zavedení nové tradice svátků, tzv. příjmenin, má tedy snad o něco blíže k naplnění. Vše ukáže čas.

V nabídce Příjmenáře 2010 jsou tři verze - nástěnný, stolní a diář.

Ředitel nakladatelství Helma 365, které Příjmenář vydalo a který s autory podepsal smlouvu stylově, v den svých příjmenin, 19. prosince, říká: „Grafika je moderní, veselá a trendy. Zkrátka taková, aby byl Příjmenář výjimečný i svým vzhledem.“

To se podle prvních reakcí zákazníků povedlo, pohybuje se mezi nejžádanějšími tituly nakladatelství. O Příjmenáře je zájem i díky vystoupení Jana Švejdy v populárním pořadu České televize „Uvolněte se, prosím“.

Příjmeninami proti krizi

O Příjmenáře se začínají zajímat i podnikaví drobní prodejci s dárkovým zbožím a květinami. Někteří totiž pochopili, že další svátek jim může jen prospět.

„Zatím to není žádné terno, ale i jeden dva pugety denně navíc jsou fajn,“ glosuje tuto cestu majitel několika pražských květinářství, který začal uvádět na výlohách vedle svátků také příjmeniny a který věří ve stoupající zájem.

Průzkum z června 2009

Z průzkumu mezi lidmi 18+, který si nechala udělat společnost PrintPoint, majitel práv na kalendárium Příjmenář vyplývá, že se Příjmenáři během necelého roku života podařilo dostat do povědomí lidí

  • 36 % uvedlo, že slyšelo slovo Příjmenář
  • 23 % uvedlo, že ví, co Příjmenář je
  • 5 % firem zvažuje využití Příjmenáře jako firemního dárku
  • 4,6 % si ho chtělo v roce 2008 koupit, ale nebylo kde
  • 1,2 % popřálo k příjmeninám

Velký nástěnný 14listý Příjmenář 34 x 48,5cm

obsahuje i stránku s abecedním seznamem příjmení a jeho

Příjmenář

Doporučená prodejní cena je 165 Kč

Stolní Příjmenář s daňovým kalendáriem 32,6 x 13,5cm

obsahuje jak stránku s abecedním seznamem příjmení, tak seznam všech dat, kdy platit jaké daně.

Příjmenář

Doporučená prodejní cena je 82 Kč

Kapesní diář 12,5x16,5cm

obsahuje jak stránku s abecedním seznamem příjmení, tak mnoho stránek s důležitými i méně důležitými informacemi, záložkou a kapsou. Má plastovou obálku a zaoblené rohy. Kalendárium je týdenní a má dostatek prostoru pro poznámky.

Příjmenář

Doporučená prodejní cena je 190 Kč

Příjmenář v datech

19. 11. 2008 - Příjmenář byl uveden na trh. Kmotrem byl herec Petr Rychlý, který slaví příjmeniny 17. 6.

Obsahuje 365 nejčastějších českých příjmení, což odpovídá cca 2,8 mil. lidí

30. 4. mají svátek všichni, kteří se nevešli do Příjmenáře a nemají svůj samostatný den.

20. 11. o Příjmenáři informovala mnohá česká media včetně MF Dnes a TV Nova,

20. 11. večer a 21. 11. 2008 během dne několikrát kolabuje server s vyhledáváním příjmenin.

19. 12. 2008 - je podepsána smlouva na exkluzivní licenci pro nakladatelství Helma 365. Hned byly započaty práce na přípravě Příjmenářů 2010.

10. 4. 2009 - Jan Švejda je třetím hostem pořadu „Uvolněte se, prosím“ a Příjmenář baví diváky i Jana Krause. V hodnocení pořadu je Jan Švejda jasným vítězem v anketě „s kým jste se nejvíc uvolnili“ s 80 % získaných hlasů.

7. 8. 2009 - Portál Aktuálně.cz přináší informaci, že strana TOP09 využije Příjmenář ve své volební kampani jako dárky.

1. 9. 2009 - Příjmenáře 2010 jsou oficiálně k dispozici u prodejců po celé ČR.

Více informací najdete na stránkách http://www.printpoint.cz, http://www.prijmenar.cz

Reklama