V neděli 1. června 2008 od 14.00 před Palácem Flora slavíme Mezinárodní den dětí! Těší se na vás moderátorka a zpěvačka Zora Jandová s programem pro děti plným veselých zvířátek, písniček a povídání. Seznámíte se s veselou rybou z Havaje a jejími zvířecími i lidskými kamarády. Nebude chybět street dance vystoupení a hosté: Alice Bendová, Lucie Váchová, patronka kampaně Radka Kocurová a další. Na děti čekají skvělé dárky, vstupenky do multikina na animovaný film o slonovi jménem Horton nebo svůj talent předvedou v caruso show! Užijte si skvělé odpoledne plné her a zábavy!

Zároveň se můžete připojit ke kampani Nadace Naše dítě proti týrání a sexuálnímu zneužívání dětí, která v Paláci Flora probíhá až do konce června. Kampaň má za cíl upozornit veřejnost na formy psychického a fyzického týrání dětí a na problematiku komerčního sexuálního zneužívání nezletilých. Kampaní se Nadace Naše dítě snaží o snížení počtu dětí, na kterých je pácháno násilí, a zároveň pomáhat dětem, kterým je ubližováno. 

 

„V uplynulých třech letech skončily desítky případů týrání dětí smrtí. V roce 2005 to bylo v 10 případech a počet každý rok o pět dětí stoupl, v roce 2007 bylo utýráno v České republice 20 dětí. To je více než alarmující číslo, tragickým událostem se v mnoha případech dalo zabránit, říká ředitelka Nadace Naše dítě Zuzana Baudyšová.

 

 

Ke kampani se můžete připojit zakoupením červené karty s píšťalkou. Červená karta říká STOP násilí páchanému na dětech, podobně jako červená karta za nečistou hru ve fotbale. Kampaň svým patronstvím podporují fotbalista Tomáš Rosický s přítelkyní Radkou Kocurovou.

 

„Budu rád, když se každý z nás zapojí a v rámci kampaně zakoupí tuto symbolickou červenou kartu s píšťalkou. Podpořit nadaci v boji proti týrání dětí má rozhodně velký význam. Osobně bych červenou kartu udělil všem, kteří považují děti za svůj majetek,“ říká fotbalista Tomáš Rosický.

Na červené kartě Nadace Naše dítě je uvedeno Desatero dětských práv a zároveň i Desatero rodičů. Balíčky s kartou a píšťalkou jsou za 30 Kč prodávány dobrovolníky v pražském Paláci Flora do konce června 2008, při konání Aviatické pouti v Pardubicích 31. května a 1. června a na dalších místech republiky. Zakoupením karty s píšťalkou přispíváte na pomoc týraným dětem.

Navštivte webové stránky www.nasedite.cz

 

 

Reklama