píše další čtenářka na dnešní téma. Velikonoce mám ráda, protože jimi začíná nejkrásnější období roku, ale jinak ráda vzpomíná na velikonoce v práci, kde byl dobrý kolektiv

Dobrý den, velikonoce mám dnes ráda jen proto, že jsou to svátky jara a z mého pohledu jimi začíná nejkrásnější období roku. Jen ten letošek je trochu netradiční. Slavíme je už jen kvůli vnoučatům. Týden předem si uříznu na zahradě zlatý déšť, aby stačil rozkvést, ozdobím ho vajíčky, pár jich uvařím a obarvím nejjednodušším způsobem, slupky cibule, různé lístky a punčocha nebo obvaz. Jen lístky jsem si letos musela natrhat ve skleníku, protože zahradu mám pořád ještě pod sněhem.

vajicka

Místo beránků peču několik zajíců a mazanců. K obědu bývá zpravidla bramborový salát a kuřecí řízky. Koledníky jsem k nám pouštěla pokud byly dcery menší a chodili k nám jejich kamarádi, teď už hordám cikánů neotvírám.

Ráda vzpomínám na dobu dávno minulou. Za totáče jsem pracovala v podniku, který byl skoro jako rodinný. Byli jsme bezvadný kolektív a o legraci nebyla nouze. Na jedny velikonoce nezapomenu. Technici se domluvili, že na velikonoční pondělí obejdou všechny mladé ženy s pomlázkami. To jsme sice tušily, ale už ne to, že začnou hned po půlnoci. Já jsem bydlela nejblíž, tak jsem byla první na řadě. Manžel jim šel otevřít a mě si vytáhli z postele, řeknu vám, že to byl pěkný šok, ale nakonec jsme se tomu smáli ještě pár dalších let. V dnešní době si to ani neumím představit. Zdá se mi, že nějak ztrácíme smysl pro legraci.

Pár let k nám taky chodil soused se synem, to když byly dcery ještě svobodné a bydlely s námi. Skončilo to , když lezli jednou přes plot , soused si natrhnul fung nové džíny a sousedka to nerozchodila. Tím skončily sousedské oslavy velikonoc.

A tak se budu jenom těšit, že snad po velikonocích jaro už konečně přijde. 

velikonoce

velik

Datura

Milá Daturo, díky za příspěvek a krásné fotečky. Je vidět, že u vás Velikonoce můžou začítText nebyl redakčně upraven

Co vy letošní Velikonoce?

  • Už máte nazdobený byt, nebo vás to teprve čeká?
  • Jakým způsobem barvíte vajíčka? Máte nějakou zajímavou techniku, kterou byste nám mohla prozradit?
  • Co dobrého budete vařit, nebo péct? Pošlete nám svůj oblíbený recept, nebo fotku vašeho výrobku
  • Bez čeho se vaše Velikonoce rozhodně neobejdou? Bez čeho si své Velikonoce neumíte představit?
  • Jak se na letošní Velikonoce chystáte?

Už se moc těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama