V sobotu večer to konečně vypuklo. Po několika předchozích “stabilních” letech jsme očekávali Českého slavíka poněkud napínavějšího. Do zažitých nominací, které byly rok co rok stále stejné, letos pronikly Superstar a vyhlašování Slavíků náhle získalo trochu jiný rozměr.

Kdo se zajímá a sleduje populární hudbu, byl v napjatém očekávání. Jak s konečným pořadím zamává Aneta Langerová a Sámer Issa?

Dlužno podotknout, že toto napětí neprožívali jenom posluchači, fandové a diváci, ale propadly mu i stálice naší populární hudby. Nejvíce Helena Vondráčková, která nakonec ani nenašla odvahu zúčastnit se slavnostního večera. Zbytečně. Nakonec se ukázalo, že má svých věrných posluchačů stále hodně, neboť se jí svým hlasováním postarali o třetí místo.

Letos poprvé se vyhlašovala také novinka – kategorie Objev roku, do které byli nominováni Aneta Langerová, Sámer Issa a Tomáš Savka. Prostřednictvím SMS zpráv mohli diváci rozhodovat o vítězi této kategorie až do druhé poloviny pořadu.

Slavnostním večerem provázel moderátor Leoš Mareš, který nešetřil svým osobitým humorem. Některé fórky byly sice poněkud slabší, ale občas se mu povedl opravdový kameňák. Nejvíce jsem se bavila při jeho vlastních speciálních nominacích v jednotlivých kategoriích.

V kategorii Skupin například nominoval fotbalové rozhodčí a funkcionáře s písní “Dávej, ber”, v Ženách zase protlačil do své speciální nominace Ester Ládovou s písničkou “Jednou jsi dole, jednou nahoře” a za Mužskou kategorii nominoval Bohumila Kulínského s nestárnousím hitem “Holky z naší školky”.

Samotné vyhlašování pak bylo velkým úspěchem pro vítězku soutěže Superstar, Anetu Langerovou. Získala Stříbrného slavíka, a navrch k tomu byla vyhlášena Objevem roku. Jako jedna z mála účinkujících pak zazpívala živě, čímž dokázala, že je opravdu připravená jít si svou vlastní cestou.

Na prvních pozicích k žádné změně nedošlo. Karel Gott obdržel svého 30. Slavíka a prohlásil, že si pro ně chodí už skoro jako pro důchod na poštu. A nezapomněl dodat, že i když to říká každý rok, letos ve své vítězství opravdu nevěřil. V závěru večera pobavil diváky písní, ve které všechny ujistil, že Zoombie zpívá dál a při které se mu o doprovod postaral Zoombie Band ve složení: Lešek Semelka, Karel Černoch, Karel Vágner a Vítězslav Vávra.

Lucie Bílá si převzala svého 9. Slavíka a dostihla tak dosavadní ženskou rekordmanku Hanu Zagorovou, se kterou si společně zazpívaly píseň Rybičko zlatá, přeju si.

Malým překvapením po několika letech pro mě bylo, že do nominací se letos nedostal Daniel Hůlka. Že by tím, že shodil vlasy, ztratil hlasy? Kdo ví?

A jak tedy nakonec Zlatý slavík dopadl?

Skupina

  1. Kabát
  2. Chinaski
  3. Lucie

Zpěvačka

  1. Lucie Bílá
  2. Aneta Langerová
  3. Helena Vondáčková

Zpěvák

  1. Karel Gott
  2. Daniel Landa
  3. Petr Muk

Skokan roku
Skupina – J.A.R. – postoupila 45. na 18. místo
Zpěvačka – Radůza – postoupila z 39. na 11. místo
Zpěvák – Richard Krajčo – postoupila z 38. na 14. místo

Jak asi dopadne Český slavík v příštím roce? Rozjíždí se další kolo Superstar, že by se konečně na naší hudební scéně začaly dít věci léta nevídané? Možná, že už by bylo na čase.

Související články:

Český slavík ochuzen o Vondráčkovou, obohacen o SuperStar!
I nesmrtelná Helena stárne

 

Reklama