Český slavík už nikoho „netáhne“. Gott po čtyřiatřicáté, Bílá po jedenácté. Koho to ještě baví?

Má smysl těšit se na soutěžní klání, dokud „nevymře“ generace současných stálic? Mají za podpory konzervativní skladby posluchačů šanci na úspěch i noví, mladí, prokazatelně talentovaní zpěváci? 

I atmosféra na sobotním předávání ocenění vyjadřovala vztah hlavních aktérů k samotné soutěži.

Nepříjemná Lucie Bílá, tradičně nervózní Karel Gott, vzteklý režisér přenosu Jiří Adamec, sekýrující zoufalé moderátory z Pokondru – Romana Ondráčka s Milošem Pokorným. Těm se zas nepokrytě vysmíval jejich „sesazený“ předchůdce z moderátorského postu – Leoš Mareš.

A v neposlední řadě i naivňoučká Iveta Bartošová, která bez své „hlásné trouby“ – manžela a manažera Jiřího Pomeje, nebyla téměř schopná sestavit souvislou větu...

Sláva vítězům...
I letos jsme se nedočkali žádného velkého překvapení. Gott, Bílá, Kabáti... Snad jen – umístění Ewy Farne na třetí příčce žebříčku v ženské kategorii za druhou v pořadí, Lucií Vondráčkovou (teta Helena skončila až šestá), čekal málokdo. Překvapivě předstihla i Anetu Langerovou, která skončila těsně čtvrtá.

Lucie Bílá se stala i „Absolutní vítězkou“.

Božskému Kájovi zdaleka ani nešlapal na paty druhý Petr Kolář, v nikoli těsném závěsu s Danielem Landou.

Ani v kategorii hudebních skupin nedošlo k žádnému překvapení. Skupinou roku 2008 se opět stala skupina Kabát. Za ní na druhém místě skončili Chinaski a Divokej Bill na místě třetím.

Skokanem roku se stala bývalá trojnásobná slavice Iveta Bartošová, která skončila pátá. Titul Objev roku získal mladičký zpěvák Marek Ztracený.

Jak nás Český slavík „překvapí“ příště?

Reklama