Oslovili jsme pětici žen a pětici mužů mediálně známých tváří, avšak rozdílné věkové kategorie, a položili jsme jim všem stejnou otázku: Slavíte svátek svatého Valentýna, nebo upřednostňujete 1. máj? Přečtěte si, co odpovídali.

ŽENY:

Ilona Csáková: zpěvačka

i

Když už bych si měla vybrat, tak 1. máj je mi coby naše lokální česká tradice bližší.
Na Valentýnu se mi nelíbí to, že ve jménu duchovna se zde ve velké míře propagují komerční účely, že tyto duchovní věci jsou zneužity více než k pozastavení se nad tím, kdo byl vlastně svatý Valentýn, k tomu, kolik se prodá reklamních věcí.
Kdybych ten komerční podtext tak silně necítila, možná bych 14. února i nějaké to srdíčko vylepila, ale takhle mě ten svátek spíš odradí.
A my se s manželem milujeme pořád, tak je v podstatě jedno, jestli se líbáme pod rozkvetlou třešní, na Valentýna, nebo třeba 23. března.

Ivana Jirešová: herečka

iva

Spíš 1. máj, protože mi víc sedí polibek pod rozkvetlým stromem, když je teplo a sluníčko. Lásku mám prostě spojenou s vůní letního vzduchu a rozkvetlých stromů, a ne se zimou a sněhem.

Libuše Švormová: herečka

libuse

Já už jsem starší ročník a nemíním na stará kolena naskakovat na nějaké nové svátky. Nijak mě neoslovují. S manželem se máme zaplaťpánbůh pořád rádi a svátek lásky máme každý den. Na 1. máje si samozřejmě na Petřín zajdeme, ale tam chodíme i jindy, nejen v květnu.

Michaela Maurerová: herečka

misa

Ne, já nemám ráda tyto angloamerické svátky, mám pocit, že to sem dotáhli obchodníci, jenom aby více prosperovali. No a 1. máj, ten jsem slavila naposledy snad v šestnácti, teď už taky moc ne. Ale možná se letos nechám pod rozkvetlou třešní políbit od syna, do dětí jsem zamilovaná nejvíc.

Olga Sommerová: dokumentaristka

olga

To je naprosto jasná odpověď, samozřejmě 1. máj, který je pro mě lásky čas už od puberty. Svátek svatého Valentýna považuji za nevkusný dovoz.

MUŽI:

Martin Zounar: herec a moderátor

m

Jsem zastáncem 1. máje, protože lásku mám spojenou s Karlem Hynkem Máchou. Večerní máj je lásky čas... A taky s tím mám spojené prvomájové průvody, kdy se pak šlo někam do hospody a já jsem se při těch po-oslavách často zamilovával. (smích)
Ale kytičku partnerce dneska koupím a možná půjdeme i na večeři, Valentýn je přece jen dobrá příležitost ke slavnostní večeři.

Tomáš Savka: zpěvák a muzikálový herec

savka

Valentýna ani 1. máj neslavím. Já jsem zamilovaný každý den. A kdyby nebylo tolik všudypřítomných reklam, ani bych nevěděl, že nějaký svátek zamilovaných je. Vždyť člověku nejde nařídit, tak a tento den buďte zamilovaní a kupte bonboniéru se srdíčkem. Já ji koupím klidně třeba až v pondělí, to bude aspoň o polovinu levnější. (smích)

Pavel Novotný: šéfredaktor časopisu Spy a bavič

pavel

Super nejvíc nesnáším tento „imperialistický svátek“, a nebýt mé milované Verunky, které jsem se musel přizpůsobit, protože ona omámena těmi tisíci srdíčky všude kolem to vidí jinak, tak ho ani neslavím. Tento svátek mě obtěžuje, otravuje, zvrhl se v něco, co nemá se zamilovaností vůbec nic společného, ale jak říkám, kvůli partnerce se překonám, udělám jí radost a Valentýna přetrpím. A budu čekat na 1. máj.

Stanislav Zindulka: herec

st

Upřednostňuji 1. máj. Za mého mládí se Valentýn neslavil a teď už jsem do toho svátku nijak nenaskočil. Já dávám kytičky ženám často a rád a vždycky se opakovaně divím, když se trefím zrovna do toho 14. února, proč je květinářství plné lidí. A to si ti zamrzlí milenci jednou za čas vzpomenou a jdou rychle pro nějaký kaktus. Žena se má milovat pořád. 

Tomáš Magnusek: scénárista a režisér

tom

On už je zase Valentýn? Kolikátého je? No, to mně žena dá. Já mám pocit, že poslední dobou nestíhám vůbec nic. Tak já běžím rychle pro kytku.

A vy, milé ženy-in, ať už dnes kytičku dostanete, nebo ne, vězte, že zamilované můžete být každý den. :)

Foto: redakční archiv

Reklama