Saša Rašilov / Zdroj: Johnsons (představení novinek Johnsons)

Slavíte 1. Máj, nebo dáváte přednost spíše Valentýnu?

Saša Rašilov
Každá příležitost k projevení lásky a radosti k našim drahým polovičkám je báječná a je třeba ji využít. Takhle to mám určitě i se Svatým Valentýnem, i když mi vadí cely ten byznys a marketing, který to obklopuje, jako různé slevy, nevkusné výzdoby, soutěže v rádiu. Mělo by to být spíš o radosti a lásce mezi dvěma lidmi někde doma nebo v lůně přírody. První Máj mám asi raději. Zamilovaní lidé už se tolik neklepou zimou jako čtrnáctého února, já osobně ho taky vnímám jako svátek velkého básníka Karla Hynka Máchy. Myslím, že v jeho Máji máme pro tento čas výjimečnou inspiraci. A líbání pod rozkvetlým stromem je parádní věc. Jen je mi líto milenců - alergiků. Ti přinášejí skutečnou oběť své lásce.

Patricie Solaříková
Já jsem zastáncem 1. Máje. Patří k tomu tradičně najít rozkvetlou třešeň, políbit se pod ní, a pak nějakou procházku. Naopak Valentýna nějak neřeším. Mně to nic moc neříká, ani partnerovi.
 
Iveta Vítová
Pro mne 1. Máj znamená hlavně to, že je květen a já mám narozeniny, což jsem vždycky byla hrozně šťastná. Teď už teda míň, jak jsem starší. Beru to samozřejmě jako lásky čas, takže 1. května hledáme rozkvetlý strom, líbáme se pod ním. Tentokrát už ve třech, než jen ve dvou. Všechno je hezký, v rozkvětu, rodí se koťátka. Mám to ráda.
 
Pavel Callta
Když mám s kým, tak rád slavím oboje. Láska by se měla slavit, co nejvíc to jde.
 
Míša Sejnová
Nedá se říct, že slavím, ale když už, tak jsem pro 1. Máj.
 
Pavel Trávníček
Svátek práce, to je důležitý svátek, protože všichni mají volno. Hlavně, když to vyjde na všední den. Jinak si myslím, že 1. Máj je začátek dobrého období. Je jaro a všechno bude hezké.

Patricie Solaříková / Zdroj: Profimedia

Jak ho slavíte, co ten den děláte nebo co plánujete letos?

Saša Rašilov
Já letos beru svou drahou ženu na pouť do Hájku, ke kamarádům františkánům. Není to z Prahy daleko, je tam krásně a kromě slavení je tam i prostor k tichému úžasu, láskyplnému objetí a kontemplaci. Všem zamilovaným vřele doporučuju.
 
Patricie Solaříková
My většinou jedeme někam na čarodějnice a pak se 1. května odněkud vracíme. Takže to slavíme vlastně tak nějak cestou. Letos jedeme k přítelově rodině do Vysokého Mýta. Takže někde cestou z Vysokého Mýta musíme najít třešeň.
 
Iveta Vítová
Není to o tom, že bychom si třeba zamlouvali restaurace, že je první Máj. Spíše jdeme na procházku, vidíme strom, tak se políbíme.
 
Pavel Callta
Letos ještě plány nemám, takže ještě se uvidí. Mám rád cestování a výlety do přírody, večer pořádnou výbornou večeři, protože jídlo miluju a pokud zbyde čas, tak moc rád chodím do kina. Takže pro mě asi ideální spojení vejletu, dobrýho jídla a dobrýho filmu v kině.
 
Míša Sejnová
Upřímně to s manželem ani nijak neslavíme. Většinou minimálně jeden z nás pracuje a letošek nebude výjimkou. Snad jen jednou jsme měli na 1. Máje oba volno, tak to pusa pod stromem, třešeň nebyla, proběhla. Ale lásku si vyznáváme bez ohledu na nějaký svátek
 
Pavel Trávníček
Rozhodně nezapomínáme na polibek pod rozkvetlou třešní. Monika vždycky jde, ulomí větvičku, podrží jí a dáme si pod ní pusu.


Paverl Callta / Zdroj: Archiv Pavla Callty
 
Chodíte na Petřín?

Saša Rašilov
Petřín je klasika, ale na mne už moc prověřená, spíš na hranici trapasu. Slyším dialog: „Miláčku, pojď se mnou dnes na Petřín! No, když tě nic lepšího nenapadlo, tak jo!“
 
Patricie Solaříková
Na Petřín nechodím skoro vůbec. Na 1. Máje jsem tam nebyla nikdy. My jsme většinou mimo Prahu.
 
Iveta Vítová
Na Petřín nechodíme, protože tam v tu dobu chodí všichni. Ale je pravda, že jsem dnes jela kolem a říkala jsem, si, že se tam chci podívat, protože jsem tam s dcerkou ještě nebyla. Ale určitě ne 1. května, protože tam šíleně.
 
Pavel Callta
Ta jsem byl 2x v životě, jelikož jsem tam natáčel videoklip, ale jinak moc často komerční místa nenavštěvuju. Radši odjedu nebo odletím někam, kde to není tak přelidněné. Moje oblíbené místo je asi Samopše u řeky Sázavy, kam jsem jezdil od 4 let na tábory.
 
Míša Sejnová
Na Petřín rádi zajdeme a nejen v teplých měsících. A hodně jsme si my i náš syn oblíbili Prokopské údolí. Vždycky se tam krásně odreagujeme a odpočineme.
 
Pavel Trávníček
Na Petříně to je bezvadný. Samozřejmě, že jsem tam byl několikrát na 1. Máje, ale teďka už se pod třešní líbáme doma, co malého Maxmiliána.

Pavel Trávníček s manželkou / Zdroj: Profimedia

Jaké je podle vás ideální místo pro první rande? Nebo nejromantičtější místo? Doporučili byste něco našim čtenářkám?

Saša Rašilov
Ideální místo pro první rande: Jeďte do Lhoty u Vsetína. Cestou vzhůru kolem hřbitova se vydejte do hory a vyšlápněte si na Paseky, najděte si místo s dobrým výhledem, pojezte, popijte, počkejte na západ slunce, počkejte, až slunce zajde, počkejte, až bude úplná tma, počkejte, až vyjdou hvězdy, počkejte, až padne rosa, počkejte, až zvolna začne svítat a pozvolna se můžete vydat domů. Krásný první máj všem.
 
Patricie Solaříková
Já si myslím, že jak každého člověka baví něco úplně jiného, mají i jiná oblíbená romantická místa. Kino je takový nic proti ničemu, ale tam si nic neřeknete. Někdo zase rád chodí na brusle. Já myslím, že hodně záleží na tom, jací lidé jsou. Podle mne by měl každý vybírat to, co je jim blízké, aby hned na prvním rande tomu druhé ukázali, co mají rádi.


Iveta Vítová  / Zdroj: Johnsons - představení novinek Johnsons
 
Iveta Vítová
My bydlíme na vsi, takže máme kolem spousty rozkvetlých stromů. My máme na zahradě krásný rozkvetlý okrasný strom, není to třešeň ani nic podobného, ale je to „ten náš prvomájový“ strom. Jinak kam bych doporučila jít... Já nemám žádné oblíbené místo, já ráda chodím pokaždé někam jinam. Teď jsem třeba koukala, že jsou projížďky na Čertovce. Dokonce i pro děti, že se během plavby zastavujete, máte tam i vodníky, čerty a podobně. Mně ale hlavně stačí, když je hezké počasí a dcera není protivná.
 
Pavel Callta
Variant je spousty. Ale kdybych měl vybrat jedno hned z fleku, tak bych řekl asi Vyšehrad. Mám to místo moc rád a nebývá tam zas tak mnoho lidí, když se jde k večeru.
 
Míša Sejnová
Tak pěkných míst pro první rande je hodně. Večerní procházka po Vyšehrade je příjemná, tam to mám ráda. Dobrá večeře, víno pak návštěva kina. Nebo návštěva Zoo může být taky fajn.
 
Pavel Trávníček
Moje oblíbené romantické místo je u nás na zahradě. Když jsme byli mladší, oblíbené romantické místo na rande bylo v třešňovém sadu. Krásně kvetly třešně. Tam byla romantika na plný pecky! Ale třešňová sady zmizely, tak nevím teď, kam bych chodil.


Míša Sejnová / Zdroj: Archiv Modrého kódu

Reklama