quiche s cuketou a mletým masem

Ještě posledních pár cuket. Nápady dochází. Už jsme je měli několikrát nasladko i naslano a tentokrát jako výborný slaný koláč - quiche (čti kyš). Těsto na slaný koláč je univerzální a při jeho výzdobě máte volnou ruku. Komu se nechce dělat s těstem, ač je recept jednoduchý a rychlý, může použít kupované listové těsto. Ale je to škoda.

Základní těsto na quiche

300 g hladké mouky
150 g másla
1/2 lžičky soli
8 lžic studené vody

Máslo nakrájíme na kousky a prohněteme s moukou a solí. Vytvoříme drobenku, do které přidáme ještě studenou vodu. Důkladně promačkáme a vytvoříme hladké těsto, které dáme asi na půl hodiny až hodinu do lednice. V lednici nám toto těsto vydrží i dva dny, a když si ho chcete nadělat do zásoby, můžete ho skladovat v mrazáku.

Hotové těsto dáme do koláčové formy, kterou není nutné ani vymazávat ani vysypávat. Těsto je nutné předpéct, a to v troubě předehřáté na 200 °C. Rozválíme z něj kruh, který dáme do koláčové formy. Těsto propícháme vidličkou a nahoru položíme pečící papír a zasypeme něčím, co nám těsto zatíží. Já používám fazole.

Pečeme 20 minut. Poté vytáhneme z trouby, fazole vysypeme, pečící papír sejmeme a ještě deset minut dopečeme, než těsto trochu zezlátne. Teď je nejvyšší čas na předpečený korpus dát připravenou náplň.

quiche s cuketou a mletým masem

Quiche s cuketami a mletým masem

mleté krůtí maso
sůl a pepř
cibule
cukety
gouda
tymián, případně jiné koření
olej

Na oleji osmahneme cibuli, nakrájenou na kostičky. Doporučuji použít červenou cibuli, je skvělá. Přidáme mleté maso, které osolíme, okořeníme čerstvým pepřem a oblíbeným kořením. Nejvíce se hodí tymián.
Osmahneme a podusíme doměkka.

Přichystáme si připravený, předpečený korpus. Vysypeme na něj hotové mleté maso a nahoru naskládáme plátky cuket, které lehce osolíme. Zapečeme asi 20 minut, na 180 °C. Před koncem pečení zasypeme nastrouhaným sýrem.

Koláč z trouby vytáhneme a necháme ve formě vychladnout.

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama