V každém soustu tohoto gastronomického skvostu inspirovaného Francií se můžete těšit na nezaměnitelnou chuť mořské soli doplněnou sladkým, jemně opečeným tónem karamelu, to vše doplněné kapkou 55% hořké čokolády. Uvidíte sami, že jakmile tuto nevšední kombinaci chutí okusíte, už bez ní nebudete chtít být.
 
Že Francie patří mezi gastronomické velmoci, o tom není sebemenších pochyb. Způsob přípravy jídel francouzské kuchyně významně ovlivnil kuchyně téměř všech západních zemí a její kritéria jsou používána téměř všemi západními kuchařskými školami. Navíc mimo v dnešní době již téměr notoricky známými creme brulée, ratatouille, croissant či crepe je Francie proslulá různými chutěmi lokálně získávané mořské soli.


 
Možná že i tento fakt v kombinaci s tím, že tato země na jihozápadě Evropy patří mezi tzv. čokoládové země, kdy Francouzi stejně jako Belgičané, Holanďané nebo Švýcaři nedají bez dobré čokolády ani ránu, stály za vznikem jedinečného Slaného karamelu v hořké čokoládě, o čemž hovoří i Klára Frycová, chocolateir a spolumajitelka Čokoládové továrny.
 
„Ani přesně nevím, co bylo tím impulsem pro vznik této slano-sladké chuťové kombinace, možná právě ta všude přítomná slaná vůně a chuť moře, která mě ve Francii provázela na každém kroku,“ komentuje Klára Frycová a dodává: „Slovo dalo slovo a následovalo období zkoušení a nastavování dokonalého poměru chutí, na který jsme s kolegyní Petrou dodnes pyšné.“
 
Na závěr nutno poznamenat, že Slaný karamel z dílny Čokoládové továrny dokáže kromě své chuti zaujmout i svým vzhledem. Lámané kousky této cukrovinky nejsou jen tak zalité hořkou čokoládou, ale jeji povrch pokrývá souvislá vrstva spirálek – vlnek.
 
K dostání v prodejnách FOOD Story, SKLIZENO, v Čokoládové cukrárně v Praze či na jejím e-shopu ZDE.

Doporučená maloobchodní cena Slaného karamelu je 100 Kč/80 gr.
 
Více informací k dispozici na www.cokoladovatovarna.cz

Reklama