Nastupující Monika HaškováOdstupující Mirek TopolánekKontroverzní Klára SlámováHájí klienty, kteří „kamenovali“ Topolánka, teď ho málem vystřídala v parlamentu. Kdo? Půvabná blonďatá advokátka Klára Slámová, známá obhájkyně neonacistů a i jiných „podezřelých živlů“.

Vše je nakonec jinak: Odcházejícího předsedu ODS Mirka Topolánka nahradí ve sněmovně scenáristka, televizní moderátorka a tlumočnice Monika Hašková, která byla první náhradnicí.

Občanští demokraté tak zažehnali pikantní situaci, která mohla v dolní komoře nastat. Hašková totiž včera váhala, zda mandát po odstupujícím Toplánkovi přijme, a další v pořadí na post do sněmovny byla advokátka Klára Slámová. Ta zastupovala třeba neonacisty a paradoxně hájí i čtveřici mužů, kteří měli zranit Topolánka kamenem na předvolebním mítinku. 

...s Antoniem BanderasemMonika Hašková se narodila v roce 1968 v Benešově. Vystudovala Vysokou školu ekonomickou a následně obor režie na Akademii múzických umění.

Od ledna 2006 pracuje jako redaktorka a produkční televize ZDF pro Českou a Slovenskou republiku.

V minulosti působila také jako režisérka, moderátorka a příležitostná herečka. Jako scenáristka se též podílí na magazínu pro Českou televizi.

Mirek Topolánek se rozhodl odejít z dolní komory poté, co se nepodařilo rozpustit sněmovnu podle dosavadních dohod lídrů stran.

Jste ráda, že se do parlamentu dostala další žena a tentokrát nikoli blondýna? Jak se vám Monika líbí?

Reklama